Susivienijo trys kooperacijos šakos
2014-06-23

Vilnius. Seime pasirašyta Lietuvos kooperatyvų konfederacijos sutartis. Į konfederaciją susijungė Lietuvos kooperatyvų sąjunga, žemės ūkio kooperatyvų asociacija „Kooperacijos kelias", kredito unijų asociacija ir žemės ūkio kooperatyvų asociacija. Trijų kooperacijos šakų - žemės ūkio, finansinės ir prekybinės -  konfederacijos sutarties apsirašymas yra istorinis įvykis.

Steigiamojo susirinkimo metu išrinkta taryba bei tarybos pirmininkas. Rotacijos būdu pirmai kadencijai juo išrinktas Lietuvos kooperatyvų sąjungos valdybos pirmininkas Robertas Miliauskas. Pasak jo, kooperatyvams būtina savo veiklą koordinuoti ne tik šalies, bet ir Baltijos valstybių lygmeniu. Tad jau liepą planuojama susitikti su Estijos kooperatyvus jungiančios organizacijos vadovais tartis dėl Baltijos šalių kooperatyvų junginių bendradarbiavimo.

 „Iki šiol dirbome atskirai, nekoordinavome savo veiksmų nei ekonominėje, nei visuomeninėje, nei politinėje erdvėje. Atėjo laikas, kai mes pribrendome ir galime veikti kartu: koordinuoti savo veiksmus, padėti vienas kitam, atstovauti valstybinėse institucijose", -  po sutarties pasirašymo sakė R. Miliauskas. Anot jo, naujai įsteigta konfederacija padės stiprėti jau esamiems kooperatyvams, propaguos kooperacijos idėjas. Taip pat žadama steigti bendrą kooperacijos fondą, kuris galėtų padėti naujai besisteigiantiems kooperatyvams.

Pasak R. Miliausko, planuojama, kad konfederacijos būstinė bus Lietuvos kooperatyvų sąjungos patalpose. Steigėjai ir tarybos nariai dirbs visuomeniniais pagrindais, o planuojant biudžetą numatyta  ir samdomų darbuotojų galimybė.

Lietuvos kooperatyvų konfederacijos steigimo sutartį pasirašė (iš kairės) Lietuvos kredito unijų asociacijos valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus, žemės ūkio kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias" pirmininkė Jūratė Dovydėnienė, Lietuvos kooperatyvų sąjungos valdybos pirmininkas Robertas Miliauskas ir žemės ūkio kooperatyvų asociacijos valdybos narys Alvydas Vizbickas

Kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias" vadovė Jūratė Dovydėnienė teigė, kad konfederacija formuos bendrus į įvairius kooperatyvus susibūrusių ūkininkų interesus. „Šiuo metu, ko gero, vienas iš greičiausių bei rimčiausių darbų būtų žemės ūkio ir būtent žemės ūkio kooperatyvų gelbėjimas iš situacijos, kuri yra pieno sektoriuje", - sakė J. Dovydėnienė, akcentuodama, kad labai svarbu ir bendrai atstovauti savo problematiką visuomenėje bei leidžiant įstatymus.

Rokiškio žemės ūkio kooperatyvo „Ekotikslas", vienijančio ekologiškai ūkininkaujančius žemdirbius, vadovas Mindaugas Petkevičius tikisi, kad konfederacija mažesniems ūkininkams padės efektyvinti gaminamos produkcijos prekybą. „Čia sujungti ir kreditoriai, ir prekybininkai, ir  ūkininkai, todėl tikimės bendros pagalbos bendradarbiavime", - sakė M.Petkevičius.
Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius teigė tikintis, kad konfederacijos nariai, jų darbas bus gerasis pavyzdys ir, Lietuvai pagal kooperatinį judėjimą dar atsiliekant nuo kitų Europos šalių, konfederacijos steigimas suaktyvins bendradarbiavimą tarp jau veikiančių įvairių sričių kooperatyvų sąjungų, padrąsins kitus jungtis į kooperatyvus.

Tuo tarpu Lietuvos kredito unijų asociacijos valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus priminė, kad toks bendradarbiavimas jau išbandytas ir praktikoje - Žemaitijoje kredito unijos su pieno kooperatyvais yra pasirašiusios sutartį, vykdo bendrą projektą, kuris, anot R. Stonkaus, yra naudingas tiek kooperatyvams, tiek kredito unijoms.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas prognozuoja, kad Lietuvos kooperatyvų konfederacija suvienys apie 10 tūkst. šalies žemdirbių. Dabar Lietuvoje veikia apie 260 kooperatyvų.

MŪ, BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai