Skaistgiryje atidaryta viena moderniausių ir didžiausių Baltijos šalyse karvių ferma
2012-10-26

Joniškis, spalio 26 d.  Joniškio rajone, Skaistgiryje, atidaryta viena didžiausių pieno fermų Baltijos šalyse. „Jei karvės moka svajoti, tai bus svajonių ferma", - sakė Vilius Kaikaris, Skaistgirio žemės ūkio bendrovės bendraturtis. Fermoje bus laikoma 2,5 tūkstančio karvių, iš kurių per dieną planuojama primelžti apie 60 tonų pieno. Jam apdoroti iki ganiavos pradžios ketinama pastatyti perdirbimo cechą.

Fermos atidarymo ceremonijoje dalyvavo premjeras Andrius Kubilius (antras iš kairės), žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius (antras iš dešinės), Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Jonas Jagminas (dešinėje), Seimo narys Saulius Bucevičius

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Neįsivaizduoju, kur arčiausiai galima surasti panašią fermą. Žemės ūkis geriausiai išsilaikė ir krizės metu. Šiandienis pavyzdys rodo, kad mūsų šalies žemdirbiai visuomet geba puikiai dirbti",-  sakė A. Kubilius.

Naująją fermą šventino Skaistgirio klebonas Jordanas Urbonas

„Versle, kaip ir žemės ūkyje. Reikia viską daryti laiku. Laiku pasėti, laiku akėti, laiku derlių nuimti. Džiugu, kad Vilius Kaikaris tuo principu vadovaujasi ir sugeba pasiekti puikių rezultatų. Daug kas kalba, kad gyvulininkystė nepelninga, pieno gaminti neapsimoka, o štai kiti stato didžiules ir modernias fermas, vadovaujasi principu, kad gyvulininkystė -  ne našta, o naujos darbo vietos", - padrąsinimų negailėjo ministras Kazys Starkevičius.

Seimo narys J. Jagminas priminė, kad Joniškis - žemės ūkio kraštas, o Skaistgirys dar kolūkių laikais garsėjo šalyje didžiausiais pieno išmilžiais.

Po iškilmingo juostelės perkirpimo, svečiai ir fermos savininkai, statybininkai pasirašė aktą, kurį kapsulėje įmūrijo būsimojo pieno cecho pamatuose

Manoma, kad kompleksas atsipirks per devynis ar dešimt metų. Jį įrengti kainuos 18 mln. litų, prognozuojama 25 mln. litų metinė apyvarta. Siekdama modernizuoti ir restruktūrizuoti pieno gamybos bazę, Skaistgirio žemės ūkio bendrovė pateikė projektą ir gavo 2 mln. Lt paramą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Pastačius fermą, sukurta 50 naujų darbo vietų.

Naujų darbo vietų atsiras ir moderniame pieno perdirbimo ceche. Gegužės mėnesį ketinama pagaminti pirmąją produkciją - pieną, varškę ir  sūrį,  kuri bus realizuojama tiek  mažmeninėje, tiek  didmeninėje rinkose. Jei primelžto pieno bus per daug planuojamai gamybai, bendrovė jį parduos perdirbėjams.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai