


Akademija (Kėdainių r.) Pavasario darbų sezonas augalininkystės ūkiuose jau įsibėgėjo. Žemdirbiai stengiasi padaryti viską, kad užsitikrintų gausų rudeninį derlių. Puikių veiklos rezultatų pasiekti padeda periodinis pasėlių stebėjimas, vykdomas augalų vegetacijos metu, kurio metu tikrinama, ar juose neplinta ligos, kenkėjai, ar nepradeda vešėti piktžolės. Ūkininkas, žinodamas savo pasėlių būklę, gali priimti racionalius sprendimus - kada ir kokias augalų apsaugos priemones naudoti.
Darbymečio metu žemdirbiai ne kiekvieną dieną gali apvažiuoti visus savo valdomus laukus, kurie ne retai nuo gamybinio centro nutolę dideliu atstumu. Branginantiems savo laiką, siekiantiems gauti koncentruotą ir patikimą pasėlių stebėjimo informaciją, siūloma pasitelkti IT technologijas - jungtis į informacinę sistemą www.ikmis.lt.
Šią integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymo sistemą (IKMIS) sukūrė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba su partneriais. Jos galimybėmis šalies ūkininkai visiškai nemokamai gali naudotis jau kelerius metus.
Prisijungę prie IKMIS, lankytojai operatyviai informuojami apie kenksmingų organizmų plitimą įvairių žemės ūkio augalų pasėliuose (žieminių rapsų, žieminių ir vasarinių kviečių, vasarinių miežių, bulvių ir sėjamųjų žirnių) visuose Lietuvos rajonuose. Kas savaitę informaciją į sistemą suveda LŽŪKT rajonų biurų augalininkystės konsultantai, pagal mokslininkų parengtą metodiką stebintys pasėlius augalų vegetacijos metu.
Išskirtinumas ir inovatyvumas - kenksmingų organizmų plitimo prognozės, susijusios su meteorologiniais duomenimis ir su tam tikrais kompiuteriniais matematinių skaičiavimų moduliais. Tam tikslui įsigytos ir visoje Lietuvos teritorijoje pastatytos meteorologinės stotelės, ligų ir kenkėjų plitimo prognozavimo kompiuteriniai moduliai. Jie fiksuoja ir į IKMIS teikia pagrindinių žemės ūkio augalų ligų ir kenkėjų pasireiškimo, plitimo prognozės duomenis.
Informacinėje sistemoje skelbiami nuolat atnaujinami augalų apsaugos produktų, ligų, kenkėjų ir piktžolių katalogai, padedantys greičiau atpažinti ligą ar kenkėją ir lengviau pasirinkti juos naikinančius Lietuvoje registruotus augalų apsaugos produktus. Sistemos vartotojai gali interaktyviu būdu konsultuotis su LŽŪKT specialistais ir rajonų biurų konsultantais dėl integruotos augalų apsaugos metodų taikymo.
Kiekvieną savaitę žemdirbiai naujausią pasėlių stebėjimo videoinformaciją ras ir portale www.agroakademija.lt.
LŽŪKT inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Pasėlių stebėjimas: skirtinga situacija dėl drėgmės, rapsai nukentėjo nuo šalnų
2025-05-02 -
Ekologinių ūkių plėtrą žodžiais skatina, reikalavimais stabdo
2025-04-30 -
Plečia ūkį ir mėgaujasi darbu
2025-04-29
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Bankrutavo „John Deere“ atstovas Nyderlanduose: technika keliauja į aukcioną
2025-04-23
(0)