Rekordiškai ankstyvas kopūstų derlius
2016-06-15

Kėdainių r. Nors šiemetis pavasaris daržininkams ir nebuvo palankus, tačiau ūkininkai Virgilijus ir Ilona Kuprevičiai surizikavo ir dabar džiaugiasi rekordiškai ankstyvu derliumi. Pirmąsias ankstyvųjų kopūstų galvas jie nukirto kaip niekada anksti - gegužės 31-ją.

Ūkininkės Ilonos Kuprevičienės teigimu, pirmosios kopūstų galvos jau iškeliavo į prekybos vietas: pirmiausia į prekybos tinklo „Iki" parduotuves, o dabar jau pasiekė ir „Maxima" centrus. Ankstyvųjų kopūstus daigus daug metų ūkininkaujantys daržininkai pirko iš Vokietijos. Daigai Slikių kaimą pasiekė pačioje balandžio pradžioje, o pasodinti buvo iki balandžio 10-osios.

„Šiemet pasodinome 15 hektarų ankstyvųjų kopūstų. Labai rizikavome taip anksti ėmęsi sodinimo, nes sinoptikai nežadėjo palankų orą. Vos pasodintus daigus pridengėme agroplėvele, vėliau kopūstai buvo nuolat laistomi. Augimas buvo neprastas, tik kur ne kur randame susproginėjusias galvas. Bet žolių nespėjome nuravėti, mat ankstyvųjų kopūstų niekada nepurškiame herbicidais", - pasakojo daržininkė.

Linas agro mob 21 04 01+ Bioversija 21 04 30

Pasak I. Kuprevičienės, šįmet jų ūkyje ankstyvieji kopūstai užaugo rekordiškai anksti

viso Kuprevičiai jau keleri metai augina apie 50 hektarų kopūstų ir apie 100 hektarų morkų. Pasak I. Kuprevičienės, šįmet kopūstai auga neblogai. „Labai gražiai atrodo ir vasariniai, ir vėlyvieji kopūstai. Tačiau tas grožis ne tuščioje vietoje - visus kopūstus nuolat laistome. Jei to būtume nedarę, derliaus nebereikėtų tikėtis. Nes lietaus tik šią savaitę sulaukėme. Viskas būtų uždžiūvę", - sakė ūkininkė.

Morkos, daržininkės teigimu, auga lėčiau: „Morkų laukai neatrodo džiuginančiai. Joms itin reikia drėgmės, o jos kol kas nebuvo. Kai kur dar net nesudygusios morkos, bet viliamės, kad po lietaus vaizdas laukuose pasikeis į gerąją pusę."

Pernykščio derliaus kopūstus Kuprevičiai išpardavė be didesnio vargo, tik pernai užaugusias morkas buvo sunkiau realizuoti. Paskutinės tik prieš porą savaičių buvo parduotos. „Turime modernius ir saugius 6 000 tonų sandėlius, tad daržovių saugojimo problemų mūsų ūkis nepatiria. Tik kad gamta leistų užauginti gerą ir gražų derlių", - sakė I. Kuprevičienė.

Kasdien iš Kuprevičių ūkio į prekybos centrus išvežama apie 20 tonų kopūstų

Šių daržininkų ūkyje nuolat dirba 30 darbuotojų, o vasarą ūkininkai įdarbina ir apie dešimt moksleivių. „Labai džiaugiamės turėdami darbštų ir gerą darbuotojų kolektyvą. Mūsų ūkyje beveik nėra darbuotojų kaitos - visi žino, ką ir kaip dirbti. Tačiau smagu, kad vasarą atsiranda ir padirbėti norinčio jaunimo. Vaikai turi žinoti, kaip auga daržovės ir kaip jos pasiekia prekybos centrų lentynas", - sako viena stambiausių šalies daržininkių Ilona Kuprevičienė.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate virtualius renginius: posėdžius, seminarus, konferencijas, kt.?
Orai