Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Ūkis
Pradeda pasėlių stebėjimą dėl glifosato naudojimo

Vilnius. Siekiant atsakingo augalų apsaugos produktų naudojimo žemės ūkyje, Valstybinė augalininkystės tarnyba liepos 10 d. pradėjo grūdinių ir ankštinių kultūrų pasėlių stebėjimą, kurio metu didelis dėmesys bus skiriamas herbicidų, kurių sudėtyje yra veiklioji medžiaga glifosatas, naudojimui.

Lietuvoje profesionaliam naudojimui yra registruoti 27 herbicidai, sudėtyje turintys veikliosios medžiagos glifosato. Šie herbicidai žemdirbiams gelbsti, kai po žiemos išretėjusiuose ar dėl kitų priežasčių silpnuose pasėliuose prieš derliaus nuėmimą itin suveši piktžolės.

Varputėtuose ar kitomis piktžolėmis užterštuose plotuose javams tolygiai subręsti kartais trukdo ir lietingi, vėsūs orai. Norint tokiuose pasėliuose sunaikinti tebežaliuojančias piktžoles, bręstantys javai gali būti apdorojami glifosato turinčiais herbicidais, tačiau ne vėliau kaip iki pjūties likus 10-14 dienų.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

Pasak Valstybinės augalininkystės tarnybos direktoriaus Sergejaus Fedotovo, pasėlių stebėjimas dėl augalų apsaugos produktų, sudėtyje turinčių veikliosios medžiagos glifosato, naudojimo prieš derliaus nuėmimą atliekami antrus metus iš eilės.

Pernai  Augalininkystės tarnybos specialistai 7 savaites (nuo liepos 20 d. iki rugsėjo 1 d.) intensyviai stebėjo, kaip laikomasi reikalavimų nenaudoti tokių produktų iki pjūties likus mažesniam nei augalų apsaugos produktų etiketėje nurodytam laikui.

Per šį laiką apvažiuotos 408 seniūnijos (daugelyje jų buvo lankytasi po kelis kartus) ir užfiksuota 20 atvejų, kai ūkininkai purškė pasėlius augalų apsaugos produktais, turinčiais glifosato, tačiau vėliau dar kartą patikrinus tuos pačius laukus nustatyta, kad buvo išlaikyti visi reikalaujami terminai t. y. javai buvo nupjauti ne anksčiau nei 10 dienų po purškimo herbicidais.

„Puikiai suprantame, kad neįmanoma stebėti visų laukų purškimo atvejų vienu metu - tam neužtektų tarnybos turimų išteklių, tačiau džiugina ir teikia vilties tai, kad ūkininkai tampa sąmoningi ir augalų apsaugos priemones naudoja atsakingai - laikosi visų nurodymų ir paiso naudojimo rekomendacijų", - sako Sergejus Fedotovas.

Pasak Augalininkystės tarnybos vadovo, atsižvelgiant į praeitų metų patirtį, šiemet patikrinimas prasidės anksčiau ir bus intensyvesnis. Šiemet, kaip ir pernai, specialistai atidžiai stebės grūdinių ir ankštinių kultūrų pasėlių laukus, siekiant įsitikinti, ar augintojai augalų apsaugos produktų, sudėtyje turinčius veikliosios medžiagos glifosato, naudoja pagal paskirtį ir jais nepiktnaudžiauja prieš derliaus nuėmimą apdorodami nepiktžolėtus pasėlius.

Ypatingą dėmesį Tarnybos specialistai kreips į tai, prieš kiek laiko iki nuimant derlių buvo naudoti glifosatų veikliosios medžiagos turintys herbicidai. Neteisingas pavojingų medžiagų naudojimas gali sukelti pavojų ne tik žemdirbiams, bet ir kitų žmonių sveikatai ar gyvūnams bei užteršti maistą bei aplinką.

Pastebėjus, kad grūdinių ir ankštinių kultūrų pasėliai purškiami, prašoma apie tai nedelsiant informuoti Augalininkystės tarnybos regioninius skyrius ar tarnybos „Pasitikėjimo linijos" telefonu (8 5) 270 80 80. Augalininkystės tarnybos specialistai tikrins, ar purkštų javų derlius yra nuimamas laikantis nustatytų reikalavimų.

VAT inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokią inovaciją jums pavyko šiemet įsigyti ir įdiegti savo ūkyje?
Visos apklausos