Pirmojo derliaus grūdai sausi, gerai byra
2014-07-08

Vilkaviškis. Šiandien į Vilkaviškio rajono elevatorių atvežtas pirmasis sezono derlius - žieminiai miežiai. Tiesiai iš laukų į elevatorių atgabenta daugiau kaip 12 tonų 15,7 proc. drėgnumo grūdų. Pristatytos žaliavos baltymingumas - 11,7 proc., hektolitro masė - 60,1 kg/hl.

Ką tik iškulti grūdai į Bučiūnų kaime įsikūrusį AB „Linas Agro" elevatorių atkeliavo iš Mockabūdžių kaimo (Bartninkų sen.) ūkininko Zenono Mikalausko laukų. Šis ūkininkas - ne pirmasis išvažiavęs į laukus su kombainu. Tradiciškai pirmas Vilkaviškio rajone javus kulti pradeda Roko Šlivinsko ir jo tėvų Arvydo ir Rimos Šlivinskų ūkis.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Imami Zenono Mikalausko žieminių miežių mėginiai

Pirmieji į punktą atvežti grūdai atrodo neblogai

Laboratorijoje rezultatai gaunami nedelsiant

Derlius keliauja į elevatorių

Rokas Šlivinskas savo auginamų aubrakų pašarui pirmuosius miežius jau kūlė sekmadienį. Pasak ūkininkų, grūdai sausi, byra gerai. Tad reikia stengtis nukulti kol nesulijo.

AB „Linas Agro“ vadybininkas konsultantas Raimondas Švabas prognozavo, kad į savaitės galą į punktą jau pradės keliauti ir žieminiai rapsai. Tad savaitgalį galima ruoštis darbymečiui. Punktas šįmet ne tik priims grūdus, bet ir sudarys sutartis saugoti.

Pasak Vilkaviškio elevatoriaus vadovo Dariaus Povilausko, problemų išvežant derlių nebus, kaip ir ankstesniais metais, nes bendrovė yra išsinuomojusi ir turi savo dispozicijoje visus metus 40 traukinio vaganų į kuriuos telpa apie 70 tonų grūdų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai