Pilnatvės jausmas – tarsi atpildas po sunkių darbų
2019-01-07

Kaunas. Danutė ir Vidas Artiškevičiai ūkį kurti pradėjo pačioje Nepriklausomybės pradžioje, nuo 9 hektarų iš senelio paveldėtos žemės. Teko dirbti neskaičiuojant valandų ir netausojant jėgų, tačiau siekis turėti savo verslą ir iš to išgyventi vedė į priekį net ir tamsiausiais periodais. Šiandien Artiškevičių ūkis pripažintas vienu geriausiai tvarkomų Jonavos rajone – „Metų ūkio“ konkurse laimėjo pirmą vietą.

Ūkininkaudami jau beveik tris dešimtmečius, Danutė ir Vidas Artiškevičiai „Metų ūkio“ konkurse yra dalyvavę ir nugalėtojais tapę ne kartą. Pasak ūkininkų, konkursas verčia pasitempti, papildomai apsitvarkyti, laureatų vardas paglosto širdį, tačiau pernelyg šio fakto jiedu nesureikšmina – dirba tikrai ne dėl to, kad pelnytų apdovanojimą ir prieš kažką pasipuikuotų.

„Galbūt anksčiau, prieš keliolika metų, laimėjimas šiame konkurse džiugino labiau, nes nugalėtojams būdavo organizuojama kelionė į užsienį, kur galėjai pamatyti pažangiai tvarkomus ūkius. Anuomet tokios išvykos prilygo stebuklui, o aplankyti moderniai tvarkomi ūkiai atrodė kažkoks kosmosas“, – su šypsena pasakoja Danutė. Dabar 410 ha žemės dirbantis ir augalininkystę plėtojantis Artiškevičių ūkis ne vieną užsienietį nustebintų sutvarkyta infrastuktūra, apgalvotai sukomplektuota šiuolaikiška našia technika ir moderniais grūdų laikymo įrenginiais.

VISĄ STRAIPSNĮ RASITE ČIA

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai