Pieno gamintojams vėl vadovauja J. Vilionis
2011-04-04

Kaunas, balandžio 4 d. Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) pirmininku po pusantrų metų pertraukos vėl tapo Prienų rajono ūkininkas Jonas Vilionis. Į šį postą jis išrinktas penktadienį vykusiame tarybos posėdyje. Jo pavaduotojais tapo Virmantas Minkevičius, Vytautas Lekešys ir Vytautas Stankevičius. Iš LPGA tarybos pirmininko pareigų atsistatydino Žemės ūkio rūmų pirmininku išrinktas Andriejus Stančikas.

LPGA taryba vienareikšmiškai pasmerkė aplinkosaugininkų persekiojimą ir moralinį terorą. „Su ūkininku bandyta susidoroti pačiu brutaliausiu būdu - tarsi nusikaltėlis jis buvo išvežtas iš namų ir uždarytas į areštinę, pasėta baimė šeimoje, kaimo bendruomenėje. Viešojoje erdvėje formuojama nuomonės, jog dirbantis ūkininkas valstybei yra priešas", - rašoma tarybos narių pasirašytame ir aplinkos bei žemės ūkio ministrams išsiųstame rašte.

Įvykiai Biržų r. ūkininkų Vaidutės ir Vytauto Stankevičių ūkyje paskatino pieno gamintojus organizuoti palaikymo akciją. Į ją dar šį mėnesį planuojama sukviesti Biržų ir kitų rajonų pieno gamintojus. Jei persekiojimas nesiliaus, pieno gamintojai neatmeta minties akcijas rengi prie Aplinkos ministerijos ir Vyriausybės. Be to, LPGA inicijuos šių ministerijų atsakingų asmenų vizitą į pažangiai besitvarkančių ir ekologišką pieną gaminančių biržiečių ūkį.

KWS 21 07 01 mob

LPGA tarybos nariai aptarė taip pat perdirbėjų siūlomus pieno supirkimo-pardavimo sutarties pakeitimus. Perdirbėjai siūlo nustatyti 3 mėn. kainų galiojimo terminą, tačiau pieno gamintojai kol kas tam nepritaria ir pasisako už tai, kad sutarties nuostatos dar nebūtų keičiamos.

Naujai išrinkti LPGA vadovai taip pat ketina stiprinti asociacijos pozicijas ir labiau telkti gamintojų pajėgas regionuose. Pasak V. Minkevičiaus, bus siekiama, kad asociacija neliktų nuošalyje priimant svarbius pieno gamintojams teisės aktus. „Bandysime rengti reguliarius susitikimus su ŽŪM", - teigia V. Minkevičius.

LPGA ketina šaukti visuotinį pieno gamintojų suvažiavimą, per kurį bus patvirtinta nauja taryba ir išrinktas LPGA tarybos pirmininkas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai