Pieno gamintojai nori ne tik dirbti, bet ir užsidirbti
2015-02-24

Vilnius. Kėdainiečiai pieno gamintojai solidarizuojasi su kitų kraštų kolegomis ir bando prisibelsti į šalies vadovų bei atsakingų pareigūnų duris, kad būtų išgirsti jų norai ne tik dirbti, bet ir užsidirbti. Į visuotinį Lietuvos pieno gamintojų suvažiavimą išvyko gausi Kėdainių krašto ūkininkų delegacija.

Kėdainių rajone 1008 laikytojai turi 8616 melžiamas karvių. Net 14 bendrovių turi nemažas melžiamų karvių bandas, po šimtą ir daugiau karvių laiko 25 stambūs ūkininkai.

Šiuo metu dauguma smulkiųjų pieno gamintojų pieną parduoda bemaž triskart pigiau negu už jį buvo mokama prieš metus. Žemdirbiai, laikantys melžiamas karves, jau kuris laikas dirba ne tik be jokio pelno, bet nuostolingai.

Dojus agro 19 09 10

Septyniasdešimties galvijų,bandą, kurioje apie 50 melžiamų karvių turintys Pernaravos seniūnijoje ūkininkaujantys Irena ir Romualdas Gailiai sakė nebežiną, kaip toliau gyventi. „Ūkininkaujame maždaug dvidešimt metų. Pastaruoju metu į savo pieno ūkį nemažai investavome. Turime visą reikiamą techniką, padargus, agregatus. Gaila, kad susiklostė tokia situacija, jog teko atleisti darbuotojus, nes nebeišgalėjome jiems sumokėti atlyginimų ir likome dirbti patys, padedami sūnaus Arvydo. Jei skaičiuotume sau darbo užmokestį, tai susidarytų milžiniškas minusas.

Pernaravos seniūnijos ūkininkai Irena ir Romualdas Gailiai nori pieną parduoti tokia kaina, kad bent maža dalis liktų nepanaudota jo gamybos savikainai

Dabar žiūrime, kad tik užtektų lėšų nupirkti būtinų karvėms pašarų ir kitų priedų", - nelinksma kasdienybe dalijosi R. Gailius. Irena Gailienė pridūrė, jog pieno kokybei keliami didžiuliai reikalavimai, tačiau už jį mokama itin mažai. Pernaraviškiai šiuo metu pieną parduoda po 16,5 eurocento už kilogramą, o prieš metus gaudavo po 1,14 lietuviškų centų (0,33 eurocento). „Mes nenorime kažkokių išskirtinių sąlygų, mes norime normalaus gyvenimo, kai dirbama ir užsidirbama. Kodėl kitose Europos Sąjungos šalyse pieno gamintojai gauna nuo 32 eurocentų už vieną kilogramą pieno, o mums mokama perpus mažiau? Kaip galime išgyventi tokioje nelygioje konkurencijoje? O dar nepamirškime, kad Lietuvos ūkininkai gauna ir mažesnes išmokas negu kolegos užsienyje. Tad prisijungiame prie šalies pieno gamintojų rezoliucijos ir norime oraus ūkininkavimo", - išvažiuojant į suvažiavimą sakė I. Gailienė.

Pieno gamintojų rezoliucijoje keliami reikalavimai, kad Vyriausybė pripažintų žemės ūkį valstybės prioritetine sritimi, o Seimas ir Vyriausybė nuo kovo 1 dienos užtikrintų, kad žaliavinio pieno supirkimo kaina nebūtų mažesnė negu ES vidurkis (šiai dienai jis yra 32 euro centai).

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai