Basf m1 2024 06 14
Ūkis
Žemdirbiai nepasiduoda: prie ŽŪM nemokamai dalijo pieną
Žemės ūkio kooperatyvo „Pamario pienas“ soc. tinklo „Facebook“ nuotr.

Vilnius. Protestuodami dėl itin kritusių pieno supirkimo kainų, ūkininkai prie Žemės ūkio ministerijos šiandien atvežė 9 t pieno, kurį žmonėms dalijo nemokamai.

„Norime atkreipti visuomenės dėmesį į susidariusią situaciją, kai ūkininkai parduoda pieną už kelis centus, o parduotuvėje kainos vos ne didžiausios Europoje“, – BNS teigė proteste dalyvavęs Šilalės r. ūkininkas Valentas Grybas, turintis 50 karvių. 

Jis pasakojo, kad šiuo metu pieną turi parduoti beveik perpus pigiau, nei prieš naujus metus: kilogramą dabar parduoda už 20–25 centus, kai anksčiau gaudavo 40 centų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Anot jo, per 15 ūkininkavimo metų tokios situacijos dar nebuvo, o situacijai nesikeičiant Lietuvoje gali nelikti karvių augintojų – jis pats bankrotą turėtų skelbti po kelių mėnesių. „Neišeina sudurti galo su galu“, – sakė V. Grybas.

Kooperatyvo „Pamario pienas“ direktorė ir 70 karvių laikanti ūkininkė Edita Katukienė piktinosi, kad parduotuvių lentynose pieno produktų kainos kyla, bet ūkininkai žaliavą turi parduoti mažiau nei už savikainą.  

„Kyla klausimas, kur nueina tie pinigai? (...) Norime, kad pieno kaina būtų teisinga visiems – ir vartotojams, ir gamintojams“, – BNS sakė E. Katukienė. 

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigia, kad siekiama rasti sprendimą.

„Žinia paprasta – jeigu dėl šios krizės pasitrauks didelė dalis pieno gamintojų, patiems perdirbėjams tikrai bus sudėtingiau, nei iki šiol. Šią krizę turime išnaudoti struktūriniams pokyčiams“, – LRT radijui komentavo K. Navickas. 

Jis vasario 24 dieną ketina susitikti su Konkurencijos tarybos, prekybininkų, perdirbėjų ir žemdirbių atstovais. 

K. Navickas anksčiau taip pat prašė Europos Komisijos suteikti skubią paramą Lietuvos pieno ūkininkams iš ES Žemės ūkio sektoriaus krizių rezervo. 

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos