Pats metas purkšti sėklavaisius vaismedžius
2013-05-09

Babtai (Kauno r.). Vyšnios, trešnės ir slyvos jau žydi, o štai sėklavaisiai - obelys ir kriaušės - žiedpumpurių dar neišskleidę. Tad dabar reikėtų suskubti į sodus su purkštuvais - nupurkšti šiuos vaismedžius fungicido ir insekticido mišiniu.

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto Augalų apsaugos laboratorijos vedėja mokslininkė Alma Valiuškaitė sako, kad dabar pats metas nupurkšti obelis ir kriaušes nuo ligų ir kenkėjų. „Šiuo metu nupurškus sėklavaisius, jie veiksmingai apsaugomi žiedgraužių, tripsų, obuolinių blakučių, jau yra ir vienas kitas amaras pasirodęs", - vardija A. Valiuškaitė.

Kokį mišinį rekomenduotų mokslininkė sodininkams mėgėjams? Vienas iš galimų universalių variantų yra fungicido ir insekticido derinys : 10 l vandens reikėtų 2 ml Skoro (fungicidas) ir 4 ml Decio (insekticidas).

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Tik jokiu būdu negalima purkšti tuomet, jei vaismedis jau žydi, mat tai tikra pražūtis bitėms. Vyšnios, trešnės, slyvos jau apsipylusios žiedais, tad jas insekticidų ir fungicidų mišiniu reikėtų nupurkšti jau po žydėjimo", - įspėja A. Valiuškaitė.

Šiuo metu rekomenduojama purkšti ir braškių kerelius nuo erkių. Tam reikėtų pasiruošti mišinį iš 10 l vandens ir 12 ml insekticido-akaricido Vertimec.

Purškiant būtina laikytis tam tikrų taisyklių - negalima purkšti vėjuotu oru (jei vėjo greitis didesnis kaip 2 m/s). Kad cheminiai augalų apsaugos produktai gerai suveiktų, po purškimo iki lietaus turi praeiti atitinkamas laikotarpis - jis nurodomas produkto etiketėje, bet minimaliai bent jau 2 valandos. Jei lietus nulyja anksčiau, purškimą tenka kartoti.

Purkšti galima oro temperatūrai esant nuo 10 iki 25 °C šilumos. Reikia stengtis, kad išpurkšto tirpalo nuostoliai būtų kuo mažesni. Labai svarbu, kad nuo paskutinio purškimo iki derliaus nuėmimo praeitų laikas, kuris yra nustatytas kiekvienai veikliajai medžiagai.

Mokslininkai primena, kad vaismedžiams nuo žalingų organizmų naudotinos tik tokios augalų apsaugos priemonės, kurios nekenksmingos ar mažai kenksmingos naudingiems vabzdžiams ir grobuoniškoms erkėms.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai