Pasiektas deklaravimo rekordas
2013-07-10

Vilnius. Liepos 10-oji - paskutinė diena, kai dar galima deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus. Preliminariais duomenimis, šiemet pasiektas visų laikų deklaravimo rekordas. Bendras deklaruotas plotas siekia 2,8 mln. ha, o paraiškas pateikė 150 tūkst. pareiškėjų. Ypač žemdirbiai sukruto paskutinėmis dienomis - deklaruojamas plotas kasdien didėjo po 1 tūkst. ha.

Palyginti su praėjusiais metais, šiemet deklaruota beveik 20 tūkst. ha daugiau (2012 m. - 2,781 mln. ha), o pareiškėjų sumažėjo 8400.

„Pareiškėjų mažėjimą lėmė valdų stambėjimas, be to, kai kas žemę išnuomoja, kai kas parduoda ar perleidžia, nes dėl amžiaus jau per sunku ją dirbti", - mano Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Tuo tarpu padidėjęs deklaruotos žemės plotas liudija, kad šalyje mažėja apleistų žemės plotų. Iki šiol mūsų šalyje buvo apie 7 proc. apleistų ir nedirbamų žemės ūkio naudmenų. Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo nauja Žemės mokesčio įstatymo redakcija, pagal kurią savivaldybių tarybų sprendimu gali būti taikomas didesnis žemės mokesčio tarifas apleistoms žemės ūkio naudmenoms. Kaip ir tikėtasi, didesni mokesčiai paskatino savininkus „įdarbinti" šią žemę.

„Tačiau deklaruotų plotų galėtų būti ir daugiau. Žemės ūkio verslas pastaraisiais metais yra rentabilus, todėl ir prižiūrimos žemės plotas turėtų didėti", - įsitikinęs R. Krasuckis. 

Laikas deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus baigėsi birželio 17 d. Pavėluotai deklaruoti dar galima iki liepos 10 d. imtinai. Kaip ir ankstesniaisiais metais, teikiant paraišką tiesioginėms išmokoms gauti, buvo galima prašyti paramos pagal kai kurias su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) priemones.

Tiems, kurie nesuskubo deklaruoti iki birželio 17 d., Nacionalinė mokėjimo agentūra už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos sumą mažins 1 proc.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai