Padėdamas sau, padeda ir kitiems
2016-07-11

Kėdainiai. Prieš didijį darbymetį, belaukdamas naujojo derliaus, bendrovės „Tiskūnų AGRO" kolektyvas drauge su bičiuliais susirinko į dešimtąjį gimtadienį.

„Įkurtuvių juostelę kirpome 2006 metų liepos 5 dieną. Tad šįmet turėsime jau dešimtąjį darbo sezoną. O viskas prasidėjo nuo to, kad pats, būdamas ūkininku, labai gailėdavau laiko, kai tekdavo su grūdais stovėti eilėse, kad galėčiau derlių priduoti saugiai sandėliuoti. Tad nutariau pats sau pasilengvinti darbus bei padėti kitiems. Vadinasi, teko sukurti elevatorių. Didelių sunkumų su įkurtuvėmis neturėjau, nes jau anksčiau buvau įsigijęs sandėlius Tiskūnuose. Teko juos suremontuoti, sutvarkyti ir suteikti elevarotiui šiuolaikišką veidą. Viskas pavyko kuo puikiausiai. Jei gyvuojame dešimtus metus, reiškia - einame koja kojon su gyvenimu", - sakė bendrovės „Tiskūnų AGRO" vadovas Ričardas Reikertas.

Linas agro mob 21 04 01

Ričardas Reikertas (dešinėje) džiaugiasi gerais santykiais su kolegomis ūkininkais. Aidanas Dumbinskas bendrovės „Tiskūnų AGRO" klientas nuo pirmųjų metų

Pirmaisiais darbo metais tiskūniškių elevatoriaus sandėliuose buvo laikoma 6 000 t grūdų, o pernai pajėgumai buvo išaugę beveik dešimt kartų - grūdų saugoti priimta per 40 tūkst. t sandėliuose po stogu ir dar turima galimybė iki 15 tūkst. t saugoti moderniose specialiose rankovėse. „Konkurencija šiame sektoriuje yra gana nemaža. Vien Kėdainių rajone veikia devyni elevatoriai. Mes pastaraisiais metais dirbame su dešimt-dvylika įmonių, kurios superka grūdus. Be įmonių mūsų partneriai yra ir patys ūkininkai, kurie savarankiškai prašo pasaugoti derlių ir jį pardavinėja patys be tarpininkų", - sakė R. Reikertas.

Bendrovėje nuolat dirba 25 darbuotojai, grūdų supirkimo metu sezoninis darbas suteikiamas dar penkiolikai žmonių.

Buhalterės Justė Rutkauskienė ir Reda Sirvidienė nuo pirmųjų veiklos metų tvarko tiskūniečių elevatoriaus buhalteriją

Kalbėdamas apie ateitį dešimtąjį gimtadienį pasitikusio elevatoriaus vadovas sakė, jog apie plėtrą negalvoja: „Plėstis tikrai nežadame. Mes produktyviai išnaudojame turimus plotus. Esame įsikūrę strategiškai geroje, patogioje vietoje. Turime erdvius sandėliavimo plotus bei naujas technologijas ir sukūrę stiprų grūdų laikymo kompleksą. Mūsų įmonėje įrengta šiuolaikinė laboratorija, kuri aprūpinta pačiais naujausiais įrengimais grūdų bei rapsų sėklų kokybei nustatyti, - patikina bendrovės vadovas.

Bendrovė vykdo visas grūdų saugojimo funkcijas - nuo grūdų kokybės nustatymo, džiovinimo, saugojimo iki pakrovimo į   geležinkelio vagonus.

Naujo darbymečio su nuotaika laukia laboratorijos kolektyvas, kuriam vadovauja vedėja Aušra Gustaitė (antra iš dešinės)

Į Gimtadienio šventę susirinkę bendrovės partneriai - žemdirbiai - gyrė tiskūniečius už patikimumą ir organizuotą darbą. „Aš su šia bendrove bendrauju nuo pirmos jos darbo dienos. Dar nė karto nenusivyliau jų paslaugų kokybe. Svarbiausia, kad čia atvažiavus nereikia stovėti ilgose eilėse. Vadinasi, elevatoriaus kolektyvas brangina savo ir kitų laiką", - sakė ūkininkas Aidanas Dumbinskas.

R. Reikertas didžiuojasi sūnumi Renatu (pirmas iš kairės), kuris ūkininkauja jau devynerius metus

Ričardas Reikertas drauge su sūnumis Renatu ir Arnoldu valdo 700 hektarų augalininkystės ūkį. Tiskūnų bendruomenės pirmininkė Vida Vancevičienė (pirma nuotrauka) dėkinga R. Reikertui už įvairią paramą ir dėmesį gyventojų veiklai.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai