Lietuvoje nukulta iki 25 proc. javų ploto
2017-08-14

Vilnius. Liepą prasidėjus javapjūtei, Lietuvoje kol kas nukulta iki ketvirtadalio bendro grūdinių kultūrų ir rapsų ploto, tačiau darbus stabdo lietingi orai.

„Nelabai pasistūmėjome per pastarąsias dienas, nes oro sąlygos mums neleidžia kažkiek sparčiau kulti grūdus. Sunku pasakyti, koks plotas yra nukultas, bet jis nedidelis. Galima kalbėti gal apie 20-25 proc. ploto, bet tokiu laiku paprastai javapjūtė eidavo į pabaigą, o dabar mes vis dar pradžioje", - BNS sakė Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas (nuotr.).

Anot jo, pastarąsias savaites praūžusios audros visoje Lietuvoje kol kas neturėjo didelės įtakos grūdų kokybei.

RVAC 21 09 30

„Tikimės, kad kokybei dar didelės įtakos nedaro. Manau, kad kokybė dar nėra pažeista ir jeigu šiomis dienomis bus geri orai bei baigsis liūtis, tai galėsime kažkiek daugiau grūdų supilti į aruodus. Tačiau savaitgalį praėjusios liūtis kai kuriuose rajonuose kelia nerimą, nes iškrito labai didelis keikis kritulių. Ukmergės, Panevėžio ir kituose šiauriniuose Lietuvos rajonuose. Ne nežinau, ar ten šiandien galės įvažiuoti kombainai. Reikia, kad laukai pradžiūtų", - kalbėjo A.Macijauskas.

Jis neprognozavo, ar šių metų grūdų derlius bus didesnis nei pernykštis, tačiau teigė, jog tikrai turėtų būti pasiektas ilgametis derliaus vidurkis - maždaug 5 mln. tonų grūdų.

Lietuvoje Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, rugpjūčio 11 dieną jau buvo nukulta 12,4 proc. grūdų ploto, o rapsų - 70,6 proc. ploto.

Statistikos departamento duomenimis, pernai grūdų derlius siekė 5,71 mln. tonų ir buvo 12 proc. mažesnis nei 2015 metais (6,52 mln. tonų).

Lietuviški grūdai tradiciškai eksportuojami į Iraną, Šiaurės Afrikos šalis bei Vakarų Europos valstybes. Lietuvos grūdų augintojų asociacijos duomenimis, kiekvienais metais maždaug 80 proc. lietuviškų grūdų eksportuojami.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai