Lazdijiečiai skaičiuoja kiaules
2013-08-06

Lazdijai. Su Baltarusija besiribojanti Kapčiamiesčio ir 10 km nuo jos nutolusi Veisiejų seniūnijos iki rugpjūčio 9 d. tiksliai žinos, kiek gyventojai augina kiaulių. Netrukus bus pradėtos skaičiuoti kiaulės ir visame rajone.

Liepos 30 d. Lazdijų rajono savivaldybėje vykusiame ekstremalių situacijų valdymo komisijos posėdyje nuspręsta, jog gyventojai, gyvenantys 10 km atstumu nuo Baltarusijos sienos, dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės, padedant seniūnijos darbuotojams, privalo deklaruoti laikomas kiaules.

Pasak Lazdijų rajono savivaldybės Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjo Algimanto Pipiro, per rugpjūtį pateikti informaciją apie turimas kiaules turės ir labiau nuo sienos nutolusių seniūnijų gyventojai, nes to reikalauja teisės aktai.

Kapčiamiesčio seniūnas Vidmantas Dambrauskas sakė, kad kol kas kiaules gyventojai registruoja užėję į seniūniją arba paskambinę specialistui. „Mūsų seniūnijoje, palyginti su Veisiejų, auginama nemažai kiaulių. Gyventojams skambina ir seniūnijos specialistas. Jei nespėsime surinkti informacijos tokiu būdu, važiuosime tiesiai pas gyventojus“, – teigė V. Dambrauskas.

Kapčiamiesčio seniūnas sakė negalįs tiksliai pasakyti, kiek kiaulių jau spėjo užregistruoti.

Veisiejų seniūnijos vyresn. specialistas Vytas Markevičius sakė, kad pats važinėjo po nutolusius kaimus ir registravo kiaules. „Įsivaizdavau, kad kiaulių bus gerokai daugiau, paaiškėjo, kad jas mažai kas augina. Pasienyje kaimai – nykstantys, gyvena nedaug senyvo amžiaus žmonių. Tad jie ir laiko po 1-2 kiaules, vienintelis jaunas gyventojais augina aštuonias. V. Markevičius suskaičiavo, kad 22 netoli sienos gyvenantys Veisiejų seniūnijos gyventojai turi apie pusšimtį kiaulių.

„Kai kurių žmonių neradau namuose, todėl palikau informacinius lapelius, kad jie patys kreiptųsi į seniūniją“, – sakė seniūnijos darbuotojas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai