


Akademija (Kėdainių r.). Populiarėjant ekologinei žemdirbystei, kaip alternatyvi piktžolių kontrolės priemonė vis dažniau pasirenkamas mulčas. Vilkaviškio r. ūkininko laukuose tirta, koks mulčas tinkamiausias morkoms, rašo agroakademija.lt
Tyrimo metu siekta nustatyti mulčių įtaką valgomosios morkos derlingumui, pasėlio piktžolėtumui ir piktžolių sėklų plitimui. Naudoti trijų rūšių mulčiai: durpių, žolės ir šiaudų.
Mulčias buvo dengiamas 7 cm storio sluoksniu, bet tik tada, kai morkos sudygo. Nuo morkų iki mulčio buvo paliktas 3 cm tarpas. Mulčias negali liestis su morkų daigais, o tuo labiau juo negalima dengti morkų, kol jos neišdygo.
Tyrimo rezultatai parodė, kad visi organiniai mulčiai mažino piktžolių sėklų kiekį dirvožemyje ir piktžolių sudygimą. Daugiausia piktžolių sėklų buvo rasta žolės mulčiu dengtuose laukeliuose, bet jis geriausiai mažino piktžolių sudygimą ir labiausiai didino morkų derlingumą.
Iš visų mulčių morkoms tinkamiausias buvo žolės. Jis labiausiai stelbė piktžoles ir labiausiai didino morkų derlingumą.
Šiaudų ir durpės mulčiai tiek gausiai maisto medžiagomis dirvožemio nepapildo. Durpės mulčias labiau tinka gerinti dirvožemio struktūrai, o šiaudų – sulaikyti drėgmę ar apsaugoti nuo šalnų.
Plačiau apie tyrimą skaitykite agroakademija.lt
Taip pat šia tema skaitykite
-
Braškių derlius: pavasarinės šalnos padarė daug žalos
2025-06-30 -
Pakartotinis ūkininkų protestas: Seimas mažina GPM tarifus
2025-06-26 -
Seimas pritarė siūlymui karstiniame regione leisti tręšti augalus per lapus
2025-06-26
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
S. Skvernelis: norint atliepti ūkininkų reikalavimus, reikėtų atskiros mokesčių sistemos
2025-06-18
(0)