Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Ūkis
Kaimo turizmo sodybose lankytojų nemažėja

Lazdijai. Poilsiautojams vis dairantis į dangų, kaimo turizmo sodybų šeimininkai ieško išskirtinumo ir originaliomis pramogomis bando pritraukti lankytojų. Laikinai Lazdijų turizmo informacinio centro direktoriaus pareigas einantis Žydrūnas Vasiliauskas sako, kad jų rajonui šis turizmo sezonas turbūt nebus prastesnis nei pernykštis.

Nors šiemet vasara poilsiautojų nelepino geru oru, jų Lazdijų rajono kaimo turizmo sodybose pastaruoju metu nestinga.

Pasak Ž. Vasiliausko, dauguma sodybų užimtos visais vasaros savaitgaliais, kai kuriose laisvų vietų dar galima rasti tik šiokiadieniais. Tad manoma, kad šis sezonas nebus prastesnis nei pernykštis.

Bioversija 22 08 31

Svečius vilioja pramogomis

Poilsiautojus į rajoną vilioja graži ir švari gamta, galimybė paplaukioti baidarėmis. Kiti sodybų savininkai lankytojus vilioja kulinariniais skanumynais, išskirtinėmis reginiais ar pramogomis: vienur kviečiama į medaus ir sūrio degustaciją, ragauti lauke verdamo troškinio ar ant laužo kepto paršelio. Kitur siūloma susipažinti su gamtine žemdirbyste („tinginio" daržu), pažaisti dažasvydį, pasivažinėti lynu, laipioti medžių trasoje, pabūti lyg bičių avilys įrengtoje patalpoje.

Emilijos kaimo turizmo sodybos, esančios Veisiejų seniūnijos Šadžiūnų kaime,  savininkė Roma Stulgienė tvirtina, kad šią vasarą poilsiautojų srautai nesumažėjo. Pagrindiniai lankytojai - Kauno ir Marijampolės gyventojai. Apsistoja ir turistai iš Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Izraelio, Suomijos.

R. Stulgienė pasinaudojo Europos Sąjungos parama ir dabar šešiaviečiame namuke lankytojus gali priimti ištisus metus. Šiltuoju metų laiku svečių dar laukia ir trys vasarnamiai. „Laisvų vietų skirtinguose nameliuose, skirtingu metu sodyboje dar galime surasti. Didžioji dauguma vietų užsakytos iki rugpjūčio 20 dienos. Rudenį ir žiemą svečių dažniausiai sulaukiame tik savaitgaliais", - pasakoja R. Stulgienė.

Moteris sako, kad opiausia turizmo verslo problema - oras. Visi atvykusieji pageidauja saulės ir šilumos, tačiau šią vasarą dažnai lijo lietus, buvo vėsu.

Verslininkei problemų kelia ir šiukšlių išvežimas bei mokestis už tai: nors visus metus veikia tik vienas namelis, šiukšlių mokestį  tenka mokėti už visas vietas ištisus metus, nors ir sezono metu jas išveža tik du kartus per mėnesį. „Toks apmokestinimas - nesąžiningas. Dauguma poilsiautojų - lietuviai, kurie už šiukšles moka savo gyvenamojoje vietoje. Ir dar aš už juos turiu mokėti. Gaunasi dvigubas apmokestinimas", - įsitikinusi R. Stulgienė.

Ketina pakviesti Braškių keliu

Šiemet Snaigyno kaime sodybą „Braškynas" atidaręs Kęstutis Matulevičius poilsiautojų atšilus orams nestokoja. Tačiau, pasako jo, birželį ir liepą, kuomet buvo prastos oro sąlygos, jo sodyboje turistų buvo kur kas mažiau.

Pernai sodybą įsigijęs K Matulevičius sako, kad šio verslo pradžia buvo sudėtinga  - dauguma bankų mano, kad kaimo turizmo verslas nėra labai perspektyvus ir neduoda paskolų

Jei reikėtų gyventi vien iš kaimo turizmo verslo, anot K. Matulevičiaus, būtų nelengva. Tačiau vyras dar ir ūkininkauja, užsiima leidyba, todėl kaimo turizmo verslą vadina mėgėjišku. „Sodyboje jau ilsėjosi svečiai iš Kauno, Klaipėdos krašto, Baltarusijos. Galiu pagirti, kad gerai dirba Lazdijų turizmo informacinis centras, nukreipiantis turistus į kaimo turizmo sodybas. Šiuo metu  jaučiamas poilsiautojų suaktyvėjimas. Skambina ir prašo vietų rytoj ar poryt. Deja, jų neturime. Juk dabar pats atostogų įkarštis. Užsakymų turime jau ir rugsėjo mėnesiui", - sakė verslininkas, pirmąjį sezoną taikantis mažesnes kainas.

Šios sodybos lankytojai gali žvejoti ar grybauti, o vasarą - ir pasilepinti  braškėmis, kurios taip pat yra šeimos verslo dalis. K. Matulevičius žada ne tik plėsti turimus braškynų plotus, bet jas auginti ir sodybos teritorijoje, pasiūlyti edukaciją - pakviesti keliauti Braškių keliu.

Pasak šeimininko, poilsiautojai vertina jo suteikiamą privatumą. „Pasakau poilsiautojams, kur stovi namelio  raktai ir jie patys juos pasiima, išvažiuodami palieka sutartoje vietoje. Už paslaugas atsilygina bankiniu pavedimu. Manau, kad niekas nenori, kad jų poilsį trukdytų. Ir atvežę priskintas braškes, žmonėms jas paliekame ant suoliuko", - pasakojo K. Matulevičius. Toks pasitikėjimas kol kas nenuvylė.

Poilsiautojų laukia skrydis

Seirijų seniūnijos sodybos „Sraigės namai" savininkas Juozas Talandis - prisiekęs pilotas bei kapitonas. Tad jo sodybos svečiai gali paskraidyti ultralengvu lėktuvėliu ir Dusios ežere pasiplaukioti aštuonviete burine jachta. J. Talandis taip pat tvirtina, kad birželio mėnuo buvo prastas. Poilsiautojų pradėjo daugėti tik nuo Joninių.

Visos vietos buvo užimtos liepą, nėra laisvų ir rugpjūtį, tad  skųstis, anot J. Talandžio, netenka. Pastovių klientų sodyba turi apie 80 proc.,  kai kurie vietas užsisako  žiemą ar netgi prieš metus.

„Mes orientuojamės į ramų šeimyninį poilsį, be balių,  trankios muzikos. Klubinę muziką reikia klausytis klubuose, o gamtoje reikia gėrėtis paukštelių giesmėmis, mėgautis tyru oru", - sakė J. Talandis.

Juozo Talandžio sodybos svečiai be kitų pramogų gali ir paskraidyti

Anot vyro, kartais sodybų šeimininkams tenka ir beprasmiški darbai: kasdien reikia pateikti paplūdimyje informaciją apie vandens telkinį, vandens temperatūrą, tinkamumą maudytis. Vandens tyrimus kartą per sezoną atlieka rajono savivaldybė, o sodybų savininkai vandens švarumą nustato vizualiai. Turintys baseinus turi investuoti į brangią įrangą, kuri kasdien imtų vandens mėginius. Miestuose nustačius kelis legioneliozės atvejus, atgarsį pajuto ir kaimo turizmo sodybų savininkai - J. Talandis tikina, kad ir jam teko kiekviename namelyje atlikti tiekiamo vandens mikrobiologinį tyrimą legionelėms nustatyti.

Lazdijų rajone šiuo metu poilsiautojus priima 53 kaimo turizmo sodybos, viena rengiasi atsidaryti. Sodybų skaičius gana pastovus jau yra daugelį metų. Apie 10-15 proc. sodybų svečiams teikia ir maitinimo paslaugas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos