Jau leidžiama skleisti mėšlą ir srutas
2014-03-26

Vilnius/Alytus. Atsižvelgiant į palankias šių metų pavasario hidrometeorologines sąlygas jau leista skleisti mėšlą ir srutas. Nors laikotarpis paankstintas dviem savaitėmis, reikalavimai išlieka tie patys.

Vadovaujantis Aplinkos ir Žemės ūkio ministrų patvirtintu Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašu, draudžiama mėšlą ir (ar) srutas skleisti ant įmirkusios žemės, vandens telkinių pakrančių apsaugos juostose ir kt. Paprastai toks draudimas galioja nuo lapkričio 15-osios iki balandžio 1 d. Šiemet jo taikymo laikas sutrumpintas.

Alytaus r. Panemuninkų kaime 900 kiaulių laikanti ūkininkė Laima Neveckienė džiaugiasi ir anksti prasidėjusiu pavasariu ir tuo, kad Aplinkos ministerija operatyviai sureagavo į gamtines sąlygas. „Man labai aktualu paskleisti srutas anksčiau. Per draudžiamą skleisti laikotarpį susikaupia pilnas srutų rezervuaras - apie 800 kub. m. Žemės turime palyginti nedaug, išpylus srutas ir joms išdžiūvus, plotas užsėjamas, tuomet srutų skleisti jau nebėra kur, nebent tik pievose. Ankstyvas pavasaris ir ilgas sausas ruduo mums tik į naudą, nes prailgina paskleidimo laikotarpį", - sako L. Neveckienė.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Anot pašnekovės, tai, kad ji pati turi nedaug žemės - maža problema, ūkininkė yra sudariusi sutartis su kitais žemdirbiais, nelaikančiais galvijų ir srutas išlaisto jų valdose. Sudėtingiau, kai leidžiamu skleisti laikotarpiu žemė būna įšalusi, užsnigta ar įmirkusi.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai