J. Milius: tik kas dešimtas kooperatyvas yra tikras
2015-06-08

Vilnius. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atsisakė kooperatyvams leisti supaprastintomis sąlygomis perdirbti didesnį kiekį pieno. Pagal dabar galiojančią tvarką, ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms nustatyti paprastesni reikalavimai nei didžiosioms perdirbimo įmonėms, jie gali perdirbti iki 1 tonos pieno per dieną, o kooperatyvų atstovai prašė leisti šį kiekį padidinti iki 3 tonų.

„Patikrinome kooperatyvus ir pamatėme, kad tikrų kooperatyvų Lietuvoje tik 10 proc. Kiti paprasčiausi perpardavinėtojai, o ne ūkininkų bendrijos. Tarpininkai renka žaliavą iš visur, kur įmanoma, jiems negalime leisti perdirbti neaiškios kilmės pieno", - kodėl neskuba didinti pieno, kurį galima perdirbti laikantis paprastesnių saugos reikalavimų, „Verslo žinioms"aiškino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Tuo tarpu Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Bronius Markauskas siūlo galvoti apie kooperatyvo statuso suteikimo principų keitimą: „Mes, ūkininkai, jau seniai kalbame apie tai, kad kooperatyvų statusas suteikiamas per lengvai ir jais tampa paprasčiausios bendrovės".

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

BNS inf.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai