Grūdų ir trąšų kainų santykis - ne žemdirbių naudai
2015-10-09

Kėdainiai. Toli gražu ne tik derliaus gausa lemia gerus metus. Žemdirbiai turi savas metodikas, kaip įvertinti vienų ar kitų metų pelningumą. Vienas iš jų - grūdų ir trąšų kainos santykis. Šiemet jis kone dvigubai nukrypęs į blogąją pusę.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas sakė nematąs reikalo džiūgauti, kad užauginti rekordiniai derliai. Be to, taip yra tikrai ne visuose regionuose. „Geri derliai užaugo ten, kur gamta žemdirbių pagailėjo. Kadangi vidurio Lietuvoje tęsėsi sausros, tai pas mus nėra rekordų", - užtikrino LŪS pirmininkas.

Jo paties ūkyje kviečių byrėjo maždaug po 7 tonas iš hektaro ir tai yra mažiausias rezultatas per pastaruosius penkerius metus. Negana kad derlius nedžiuginantis, bet dar ir jo supirkimo kainos nukritusios.

Lytagra 2 21 01 11 + Biomase 21 01 18

LŪS pirmininkas, Kėdainių rajono ūkininkas Jonas Talmantas

„Visi kalba apie prikultas tonas, tačiau niekas nekalba apie tai, po kiek jos superkamos. Šiai dienai už rapsų toną daugelis supirkėjų moka apie 333 eurus. Prisiminkime, kad per pastaruosius penkerius metus vidutinė jų supirkimo kaina buvo - 434 eurai. Pirmos klasės kviečių kaina - tik 145 eurai", - šiemetinėmis kainomis nepatenkintas žemdirbys.

Pasak jo, nors grūdų supirkimo kainos sparčiai sumažėjo, tačiau trąšas tenka pirkti gerokai brangiau negu ankstesniais metais. Dabar už fosforo trąšų toną tenka mokėti apie 580 eurų.

„Paprastai sakoma, kad be nuostolių dirbama tuomet, kai grūdų ir trąšų kainų santykis yra 1:2. Dabar šis santykis 1:4. Su tokiais skaičiais pelnų tikrai neturėsime", - sakė J. Talmantas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar žinote, kaip savo ūkį pritaikysite prie ES žaliojo kurso reikalavimų?
Orai