Geriausi metų ūkiai tiki pienininkystės ateitimi
2016-11-21

Kaunas. Nepaisant sunkaus kasdienio darbo melžiant ir prižiūrint gyvulius, pastarųjų metų ekonominių išbandymų, dauguma respublikinio konkurso „Metų ūkis" nugalėtojų tiki pienininkystės ateitimi, todėl plečia ir modernizuoja ūkius, o užklupus sunkumams - nenuleidžia rankų.

Konkurso „Metų ūkis" pirmosios vietos nugalėtojai Zarasų rajone pieno ūkį turintys Daiva ir Bronius Gimbickai ūkininkauja nuo pat Lietuvos nepriklausomybės pradžios. Daiva sako, kad tada kito pasirinkimo kaime nebuvo, o kažkaip išgyventi reikėjo. Nepaisant pieno ūkius slegiančių sunkumų, Gimbickai optimistiškai žvelgia į ateitį ir investuoja į ūkį: pasinaudodami gyvulininkystės plėtrai skirta parama, pasistatė modernią karvidę, žada plėsti ir bandą. Šiuo metu ūkininkai laiko 40 galvijų, iš jų 25 yra melžiamos karvės.

KWS 21 07 01 mob

Pirmosios vietos laimėtojaZarasų rajone ūkininkaujanti Daiva Gimbickienė pasistatė naują karvidę ir žada plėsti melžiamų karvių bandą iki 40

Greitu laiku jie planuoja melžiamų karvių bandą išplėsti iki 40 - tiek vietų yra naujojoje karvidėje. Grūdinių kultūrų nesėja, pagrindinis ir vienintelis pajamų šaltinis - pienas. „Kai pieno kainos tokios mažos, sunku, bet mes tokie žmonės, kad sugebame išgyventi. Dvejus metus ant nulio sėdime. Kasdien priduodame po 500 l pieno, nors vis dar už jį gauname praeitų metų kainomis - po 18 euro centų už litrą, o tai tolygu vargo ašaros. Bet tikime pienininkystės ateitimi, todėl ir išdrįsome investuoti", - sako D. Gimbickienė, ūkyje dirbanti kartu su vyru Broniumi, o jiems talkina ir ASU studijuojantis sūnus Darius.

Pieno ūkio ateitimi tiki ir Daiva bei Giedrius Rapnikai, pirmą kartą konkurse dalyvavę antros vietos laimėtojai iš Utenos rajono. Mišraus ūkio savininkai laiko apie 70 melžiamų karvių ir tiek pat prieauglio, atvestas telyčaites pasilieka bandai atnaujinti, o buliukus - augina ir parduoda mėsai. Ūkis valdo apie 300 ha, iš jų 100 ha sudaro nuosava žemė. Didžioji dalis žemės skiriama pievoms ir ganykloms, apie 30 ha sėjamos grūdinės kultūros.

Konkurse „Metų ūkis“ pirmą kartą dalyvavę Daiva ir Giedrius Rapnikai - antrosios vietos laimėtojai iš Utenos rajono. Jų mišriame ūkyje melžiama 70 karvių, auginama tiek pat ir prieauglio - telyčaitės bandai atnaujinti, buliukai - mėsai

„Pieno kainų krizė išgąsdino, bet tikėjome, kad viskas praeis, juk esame pripratę prie bangavimų, prie pakilimų ir nuosmukių. Esame tikri, kad blaškytis neverta, o kai pieno kainos po truputį kyla, ūkininkauti darosi kur kas smagiau. Be to, jei vaikai tęs mūsų tradicijas, norėtume dar plėstis", - prasitaria D. Rapnikienė ir priduria, kad sūnus ir dukra, glausdamiesi prie tėvų, jau pradeda ūkininkauti, o per darbymetį abu - pagrindiniai pagalbininkai.

Gyvulininkystės pagrindas - kokybiški pašarai, todėl Rapnikai pirmiausia investavo į pašarų gamybos techniką, taigi pašarus karvėms šerti gaminasi patys. Pasak D. Rapnikienės, dabar galvojama investuoti į žemės dirbimo techniką, kad galima būtų kokybiškai atnaujinti pievas ir taip užtikrinti gerą pašarų kokybę.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai