Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Ūkis
Ekstremali situacija pagaliau paskelbta

Vilnius. Dėl liūčių šalies ūkininkams patyrus dešimtis milijonų eurų nuostolių, visoje šalyje paskelbta ekstremali situacija. Tai reiškia, kad Lietuva turės daugiau galimybių gauti europinės paramos, galės būti panaudotos ir Vyriausybės rezervo fondo lėšos.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijai ir visoje šalyje paskelbė ekstremalią situaciją.

„Žemdirbiai neturėjo galimybės apsidrausti nuo tokios rizikos, nes nėra tokios draudimo rūšies. Preliminarūs ūkininkų nuostoliai sudaro daugiau kaip 40 mln. eurų, atskirų ūkių finansinė situacija yra sudėtingoje, todėl būtina galvoti apie tam tikros dalies nuostolių kompensavimą. Europos Komisija pasirengusi ieškoti galimybės padėti Lietuvai, tad manome, kad ekstremalios situacijos paskelbimas palengvins šias užduotis", - Vyriausybėje kalbėjo žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Bioversija 22 08 31

Lietuvoje apsemta daugiau kaip 140 tūkst. ha pasėlių ir dėl to atskiruose rajonuose yra nenuimta iki 50 proc. derliaus, o vertinant visos Lietuvos situaciją, nenuimta yra daugiau kaip 30 proc. derliaus.

Dėl liūčių ekstremalią situaciją yra paskelbę daugiau nei penktadalis iš 60 Lietuvos savivaldybių.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos