Ekstremali situacija pagaliau paskelbta
2017-10-04

Vilnius. Dėl liūčių šalies ūkininkams patyrus dešimtis milijonų eurų nuostolių, visoje šalyje paskelbta ekstremali situacija. Tai reiškia, kad Lietuva turės daugiau galimybių gauti europinės paramos, galės būti panaudotos ir Vyriausybės rezervo fondo lėšos.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijai ir visoje šalyje paskelbė ekstremalią situaciją.

„Žemdirbiai neturėjo galimybės apsidrausti nuo tokios rizikos, nes nėra tokios draudimo rūšies. Preliminarūs ūkininkų nuostoliai sudaro daugiau kaip 40 mln. eurų, atskirų ūkių finansinė situacija yra sudėtingoje, todėl būtina galvoti apie tam tikros dalies nuostolių kompensavimą. Europos Komisija pasirengusi ieškoti galimybės padėti Lietuvai, tad manome, kad ekstremalios situacijos paskelbimas palengvins šias užduotis", - Vyriausybėje kalbėjo žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Lietuvoje apsemta daugiau kaip 140 tūkst. ha pasėlių ir dėl to atskiruose rajonuose yra nenuimta iki 50 proc. derliaus, o vertinant visos Lietuvos situaciją, nenuimta yra daugiau kaip 30 proc. derliaus.

Dėl liūčių ekstremalią situaciją yra paskelbę daugiau nei penktadalis iš 60 Lietuvos savivaldybių.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai