Daugėja jaunųjų ūkininkų
2008-07-10
Vilnius, liepos 10 d. Lietuvos kaime nuo praėjusių metų pradžios užsiregistravo daugiau kaip tūkstantis jaunųjų ūkininkų ir tiek pat jų pateikė įsikūrimo paramos prašymus.

Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Kaimo plėtros departamento Investicinių ir kompensacinių kaimo plėtros priemonių koordinavimo skyriaus vedėja Jolanta Žutautienė sako, kad šiais metais jau įvyko aštuoniolika projektų atrankos komiteto posėdžių, kuriuose apsvarstyta 714 projektų, 2007 metais pateiktų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemonę „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas". Iš jų 639-iems rekomenduota skirti paramą. Projektams finansuoti panaudota 83,11 mln. litų. Iš viso 2007 metais buvo gautos 728 paraiškos 89,336 mln. litų sumai. Šiuo metu yra pasirašyta 460 paramos sutarčių 60,855 mln. litų sumai.

Pasak žemės ūkio ministrės Kazimieros Prunskienės, tenka tik pasidžiaugti jaunųjų ūkininkų aktyvumu – jie pasinaudoja Europos Sąjungos parama kurdamiesi, stiprėdami, ugdydami savo kaip ūkininkų gerovę.

„Jeigu kalbėtume apie tai, ar Lietuvos kaimas turi ateitį, tai pirmiausia turime pasakyti, kad Lietuvos kaimas turi ateities tiek, kiek ateina į žemės ūkio sritį jaunų žmonių, kiek įsikuria jaunųjų ūkininkų", - sakė ministrė K. Prunskienė .

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Bronius Markauskas irgi patenkintas tuo, kad požiūris į ūkininką jau keičiasi.

Eltos inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai