Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Ūkis
Cukriniai dideli, bet ne itin saldūs

Kėdainiai. Naujojo sezono pradžią Kėdainių cukraus fabrikas planuoja pradėti rugsėjo viduryje. Cukrinių runkelių augintojai derliumi nesiskundžia. Tyrimai rodo, kad šakniavaisiai dar nesiekia bazinio 16 procentų cukringumo.

„Atlikę tyrimus, kad sužinotume, kokios kokybės runkeliai auga, pamatėme dvejopą vaizdą - patys runkeliai labai gražūs, dideli, tačiau jų vidus ne itin džiugina. Cukringumas kol kas nesiekia bazinio 16 procentų. Tačiau iki jo trūksta labai nedaug. Manome, kad likusios dienos bus palankios runkelių augimui ir brandai, tad pradėjus kasimą situacija gali pasikeiti. Be to, tiems, kas nesulauks norimo cukringumo, jo stoką tikrai kompensuos žaliavos kiekis. Planuojame, kad viename hektare vidutiniškai turėtų užaugti apie 10 tonų daugiau runkelių negu jų buvo kasta pernai", - sako bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai" žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris.

Fabrikui žaliavas augina 350 augintojų. Nė iš vieno nesulaukta nusiskundimų, kad derlius būtų prastas. Pasak cukraus gamintojų, šie metai yra paskutiniai prieš didžiuosius pokyčius cukraus rinkoje.

Dimedium 21 11 03

Nuo 2017 metų pagal ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas įgyvendinama reforma ir naikinamos cukraus gamybos kvotos.

„Permainų tikrai bus mūsų su augintojais susitarimuose. Juk nelieka ne tik sutartų cukraus gamybos kvotų, bet ir minimalių kainų", - sako S. Mozeris.

Šią vasarą fabrikas pastatė naują sandėlį. „Pagamintas cukrus nebetilpo turimose talpose, tai buvo nuspręsta pastatyti dar vieną sandėlį, kuris talpins iki 10 tūkst. tonų cukraus. O iš viso šįmet planuojame pagaminti apie 110 tūkstančių tonų cukraus", - planais dalijosi bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai" žemės ūkio direktorius.  

MŪ inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kuri ekoschemų priemonė jums būtų priimtiniausia?
Visos apklausos