Beveik dešimtadalį šalies grūdų derliaus užaugino kėdainiečiai
2015-10-12

Kėdainiai. Pasak Kėdainių rajono Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo Algimanto Žviko, kėdainiečiai patenka į daugiausiai grūdų prikūlusių rajonų penketuką. Taip jis teigia remdamasis statistika, gauta iš Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro.

„Kalbama, kad Lietuvoje užauginta apie šeši milijonai tonų grūdų. Kėdainiuose jų gali būti užauginta nuo 400 iki 500 tūkstančių tonų. Tikslaus skaičiaus pasakyti negalime, nes dar daug ūkininkų šiųmečio derliaus nėra nei sukontraktavę, nei pardavę. Kol kas oficialiai kalbame apie 381 tūkstantį tonų, bet tai tikrai ne pabaiga. Turime daug ūkių su gerais sandėliais, tad galutinis šiųmečio derliaus rezultatas paaiškės tik jį realizavus", - sakė A. Žvikas.

Kiekiai dideli, kokybė prastoka

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Didžiausią grūdų derlių užaugino šakiškiai. Jie kūlė po 7 tonas kviečių iš hektaro. Joniškio rajono žemdirbiams byrėjo šiek tiek mažiau - po 6,9 tonos, Radviliškio - po 6,7 tonos, Marijampolės - po 6,5 tonos iš hektaro. Kėdainių r. žemdirbiai su keliais kitais rajonais kūlė po 6,2 tonas iš hektaro. Mažiausius derlius užaugino Trakų r. žemdirbiai (1,2 tonos), varėniškiai (2,7 tonos) ir zarasiškiai (3,1 tonos).

„Mūsų kraštui tai tikrai nėra rekordai. Kėdainiai, kurie yra šalies viduryje, šiemet labai kentėjo nuo sausrų. Ne vienas ūkininkas sakė, kad kiekio nors ir daug, tačiau kokybė prastoka. Daugiausia prikulta pirmos, antros ir trečios klasės grūdų, o aukščiausiosios kokybės grūdų kiekiai labai maži", -patikslino A. Žvikas. Rugių kėdainiečiai kūlė 4,3 tonos, miežių - 4,7 tonos, rapsų - 3,8 tonos, pupų - 3,7 tonos ir žirnių - 3,9 tonos.

Ūkininkai nesidžiaugia

Atskiri Kėdainių krašto ūkininkai apie derlių kalba atsargiai. Vieną stambiausių krašto ūkių valdanti Venckų šeima užaugino kiek daugiau grūdų negu vidutinis derlius iš hektaro rajone. „Kviečių auginome 800 hektarų. Jų kūlėme maždaug po 7 tonas iš hektaro. Rapsų auginome 330 hektarų. Jų derlius - 4,8 tonos iš hektaro", - sakė Dainius Venckus.

Arvydas Šmigelskis, ūkininkaujantis su sūnumi Karoliu, užaugino labai gerą kviečių derlių - kūlė net po 9,2 tonas iš hektaro. Rapsų jų ūkio laukuose derėjo mažiau - 4,5 tonos iš hektaro.

Aidanas Dumbinskas derliumi visai nesigyrė: „Man šie metai tikrai nėra geri. Kviečių kūliau tik 6 tonas, rapsų - 3,5 tonos, o pupų - 3,3 tonos iš hektaro. Tačiau prieš gamtą nepakovosi."

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai