Avių augintojams - specialus leidinys
2015-03-23

Kaunas. „Mano ūkio" redakcija ir žurnalas „VETinfo" parengė naujieną - specialųjį leidinį „Avys". Jame pateikiama informacija apie avių veisles, laikymo sąlygas, šėrimą ir ligas. Reikalingos informacijos leidinyje ras ir patyrę avių augintojai, ir pradedantieji.

Lietuvoje avių sparčiai daugėja, avininkystė tampa patrauklia gyvulininkystės šaka. Lietuvoje 2015 m. vasario 1 d.,  Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, buvo registruoti 8 997 avių laikytojai. Iš viso šalyje priskaičiuota 123 902 avys, nors 2001 m. jų buvo likę tik apie 11 tūkstančių. Taigi, plečiantis avininkystei, didėja ir informacijos poreikis, kaip auginti ir prižiūrėti avis, kad jos taptų pelningu žemės ūkio sektoriumi. Tuo tikslu „VETinfo" žurnalas ir išleido specialųjį numerį.

„Avių" leidiniui publikacijas rengė autoritetingi LSMU Veterinarijos akademijos mokslininkai ir specialistai: Alvydas Malakauskas, Algis Noreika, Mindaugas Šarkūnas, Audrius Kučinskas, Aldona Šimkienė, Rasa Nainienė, Almantas Šimkus, Janina Černauskienė ir kiti. Mintimis apie avininkystės iššūkius ir perspektyvas taip pat dalijasi Lietuvos avių augintojų asociacijos vadovas Žilvinas Augustinavičius.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Naujasis leidinys tikrai pravers ne tik augintojams, bet ir LSMU VA Veterinarijos bei Gyvulininkystės technologijos fakultetų studentams.

Leidiniu „Avys" bus prekiaujama kovo 26-28 d. Akademijoje (Kauno r.) vyksiančioje parodoje „Ką pasėsi..." redakcijos „Mano ūkis" stende. Leidinį jau galima įsigyti internetu www.manoūkis.lt knygyne; taip pat „Mano ūkio" redakcijoje (Gedimino 47-415, Kaunas).

„Mano ūkio" redakcija, leidžianti žurnalus „Mano ūkis", „VETinfo", „Mano gyvenimas", yra išleidusi ne vieną specializuotą leidinį augalininkystei („Kukurūzai", "Rapsai" „Šilauogės", „Pomidorai", „Bulvės" ir kt.). „Avys" - pirmasis redakcijos specializuotas leidinys gyvulininkystei.

ĮSIGYTI LEIDINĮ GALITE MŪSŲ KNYGYNE, PASPAUDĘ ŠIĄ NUORODĄ

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai