Vokietijos mašinų gamintojai kuria mobilius lauko robotus
2016-09-07

Marktoberdorfas (Vokietija). Kompanija „Fendt" paskelbė baigianti bandomąjį autonominių žemės ūkio robotų kūrimo projektą, kurio metu tyrė galimybes naudoti palydovinės navigacijos sistemas ir robotus kukurūzų sėjai.

Pusantrų metų trukmės projektas MARS (Mobile Agricultural Robot Swarms - žemės ūkio savaeigių robotų sistema) buvo finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, vykdomas bendradarbiaujant su Vokietijos Ulmo universitetu.

Bandomiesiems lauko darbams buvo naudojami maži, lengvi autonominiai robotai su nuotolinio valdymo funkcija, naudojant „debesų" technologijas. Anot „Fendt" pranešimo, pagrindiniai sukurto modelio privalumai - mažesnė žalos dirvožemiui rizika, mažesnis išmetamo anglies dvideginio kiekis, tylus darbas, galimybę eksploatuoti robotą 24 valandas 7 dienas per savaitę.

Į laukus robotai buvo transportuojami naudojant vadinamąsias „logistikos grupes" - modulius, kurie tuo pat metu gali būti naudojami kaip robotų įkrovimo įtaisai ir sėklų bunkeriai. Robotuose įdiegta MARS programinė įranga, kuri kurti ir koreguoti lauko ir sėjos žemėlapį, sėjos tankį, dirbančių robotų skaičių, įrašyti ir saugoti debesyse informaciją apie konkrečius augalų augimo vietą. Bendrovės atstovų nuomone, visa tai paprastina žemės dirbimą ir užtikrina tikslumą.

Bendrovės specialistai mano, kad autonominiai robotai - geriausia žemės ūkio darbų atlikimo ateities alternatyva. Užbaigti projektą numatyta šį rudenį.

Linas agro mob 21 04 01

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai