Vilkaviškio įmonė plečia veiklą Kaune
2017-10-10

Kaunas. Ne vienam žemdirbiui žinoma žemės ūkio padangų ir atsarginių dalių pardavėja Vilkaviškio įmonė „Rytas" plečia savo veiklą ir gerina siūlomų prekių bei paslaugų prieinamumą. Tad spalio pradžioje Kaune, Ateities plente, duris atvėrė įmonės prekybos ir serviso centras. Įmonė tokius centrus turi ne tik Vilkaviškyje, bet ir Marijampolėje bei Vilniuje.

Pasak vadybininko Mindaugo Braukylos, atidaryti naują parduotuvę paskatino rinkos dėsniai. „Kaunas - didelis industrinis miestas, taip pat žemės ūkio centras, kur yra daug ūkininkų, agroverslo įmonių, tad galvojame, kad mūsų paslaugos ir prekės čia bus reikalingos", - sako padangų specialistas M. Braukyla.

Įmonės „Rytas" asortimente - per 20 tūkst. pozicijų prekių, įskaitant įvairių gamintojų skirtingų dydžių ir paskirties padangas, kameras, taip pat įvairiausias rusiškos bei vakarietiškos žemės ūkio technikos atsargines dalis, lenkų gamintojo „Jenox" akumuliatorius, skirtus ne tik lengviesiems automobiliams, žemės ūkio technikai, sunkvežimiams, bet net ir valtims.

RVAC 21 09 30

Viena iš paklausiausių prekių - lenkų gamintojo „Jenox" akumuliatoriai, kuriais bendrovė prekiauja jau du dešimtmečius

Pasak bendrovės „Rytas" direktoriaus Roberto Matijošaičio, „Jenox" yra vienas iš tų partnerių, kuris augo kartu su įmone. „Jie veiklą pradėjo nedidelėje pašiūrėje, mes irgi žengėme pirmuosius veiklos žingsnius. Dabar pagal dydį „Jenox" yra antra ar trečia gamybos įmonė Lenkijoje. Vidutiniškai kasmet parduodame apie 25 tūkst. šio gamintojo akumuliatorių. Vienais metais suskaičiavome, kad kas šeštas Lietuvoje parduodamas akumuliatorius buvo „Jenox", - ilgamečiu bendradarbiavimu džiaugiasi R. Matijošaitis.

Pasak direktoriaus Roberto Matijošaičio (kairėje), kol kas bandoma apšilti kojas Kaune, o vėliau galbūt bus planuojama plėtra Žemaitijoje

Įmonė yra oficialus čekų padangų gamintojo „Mitas", taip pat jo antrinės firmos „Cultor" atstovas. „Ryto" atstovai neslepia, kad šių gamintojų padangos - jų arkliukas, tad ir pasiūla bei atsargos sandėlyje - pačios didžiausios. M. Braukyla pastebi, kad „Mitas" vos spėja gaminti padangas ir patenkinti poreikius, nes net 70 proc. padangų montuojamos kaip pirmas naujos technikos komplektas. „Tai vienas iš rodiklių, kad padangos geros, kokybiškos ir paklausios", - pabrėžia vadybininkas. Jo teigimu, jau šią vasarą antrinės rinkos, t. y. padangų pardavėjai, juto šių padangų stygių.

Taip pat įmonė prekiauja „Michelin" padangomis, tarp kurių paklausiausios teleskopiniams krautuvams skirtos padangos, dar šį pavasarį išplėtė pigesnio segmento padangų pasiūlą ir pasiūlė Turkijos gamintojo „Özka" produktų. Siūlo ir danų gamintojo ratų sudvejinimo sistemas - šiais lietingais metais buvo ypač didelė jų paklausa.

Įskaitant įvairių gamintojų skirtingų dydžių padangas, įmonės asortimente - daugiau kaip 20 tūkst. pozicijų prekių

Atskirą prekių grupę sudaro kombainų pavarų diržai, kurių sandėlyje laikomi didžiuliai kiekiai. „Sezono metu svarbiausias dalykas, kurio reikalauja klientas, greitas pristatymas. Jei turi vietoje, parduosi. Kombainas ar traktorius su plūgu negali lauke stovėti ir laukti, nes kiekviena valanda brangi", - sako vadybininkas Stasys Mocevičius, Kauno padalinio atsarginių dalių specialistas. Įmonė bendradarbiauja su daugybe Lenkijos, Vokietijos, Olandijos tiekėjų, paklausiausių dalių nuolat turi sandėlyje, kai kurias dalis veža pagal užsakymus ir pristato per kelias dienas, rusiškos technikos atsargines dalis patys importuoja. S. Mocevičius pripažįsta, kad naujai technikai diržus ir kitas reikiamas atsargines dalis parinkti yra nesunku, nes galima naudotis katalogais. Gerokai daugiau iššūkių kelia sena, ne kartą pačių ūkininkų taisyta, remontuota ir perrinkta technika. „Tenka nemažai pavargti, kol pritaikome, bet stengiamės nepalikti kliento bėdoje", - tikina atsarginių dalių specialistas.

Prekybos ir serviso centro Kaune kolektyvas (iš kairės): vadybininkas Stasys Mocevičius, montuotojas Sergejus Kolesnikovas, pardavėjai-kasininkai Rolandas Grabauskas bei Antanas Čelka ir vadybininkas Mindaugas Braukyla

Beveik 1 000 kv. m ploto naujajame centre didelė patalpų dalis skirta serviso zonai, į kurią be problemų gali įvažiuoti sunkvežimis, traktorius ar ekskavatorius - čia bus teikiamos padangų montavimo ir remonto paslaugos.

„Galime remontuoti ir montuoti ne tik mažas, bet ir dideles padangas - nuo lengvųjų automobilių iki didelių traktorių, industrinės technikos. Klientų patogumui viskas vienoje vietoje - ir padangos, ir kameros, ir ratlankiai, ir montavimas, ir remontas", - pabrėžia vadybininkas. Įmonė Vilkaviškyje ir Vilniuje turi mobilias serviso tarnybas, esant poreikiui, galvojama ją steigti ir Kaune. Beje, įmonė prekiauja ir krautuvams skirtomis elastinėmis pilnavidurėmis padangomis, jas Vilniuje montuoja „Rytas" specialistai, beje, šią paslaugą Lietuvoje teikia gana nedaug įmonių.

Direktorius R. Matijošaitis sako, kad įvertinti, ar šis įmonės plėtros sprendimas yra geras, bus galima tik trečiaisiais veiklos metais, o kol kas bandoma Kaune apšilti kojas. Jis neslepia, kad pastatų nuoma Kaune atsieina gerokai brangiau nei Vilkaviškyje, kur įmonė turi sandėlius ir yra įsikūrusi nuosavose patalpose, tačiau džiaugiasi, kad Kaune pavyko parduotuvę atidaryti strategiškai patogioje, daug pramonės įmonių koncentruojančioje ir gerą susisiekimą turinčioje vietoje.

Prekybos ir serviso centre Kaune dirba 5 darbuotojai - du vadybininkai, montuotojas ir du kasininkai-pardavėjai. Iš viso įmonės „Rytas" tinkle dirba 62 darbuotojai.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai