Vilkaviškietis susikonstravo traktorių
2014-09-23

Vilkaviškis. Vilkaviškietis, buvęs autobusų parko vairuotojas Juozas Jankauskas, įregistravo paties sukonstruotą traktorių, kurį pavadino savos gamybos lietuviškuoju T-25 variantu, mat po dangčiu - būtent tokio traktoriaus variklis. Transporto priemonė nudažyta lietuviškos trispalvės spalvomis.

J. Jankauskas traktorių konstravo sodo garaže apie dvejus metus, nuolat tam laiko neskyrė. Savadarbiui traktoriui pritaikė kai kurias autobuso ir lengvojo automobilio „Moskvič" dalis, o daugiausia panaudojo originalių, naujų T-25 dalių. Jas vairuotojas parsigabeno daugiau nei prieš 17 metų, kai vežė sportininkų grupę į varžybas Maskvoje.

Vienas iš kelionės objektų buvo tenykštė automobilių ir traktorių gamykla, kurios parduotuvėje J. Jankauskas už JAV dolerius įsigijo „pupsiko" variklį, o laimingi prekybininkai jam padovanojo nemažai traktoriaus dalių.

Keliasdešimt metų Vilkaviškio autobusų parkui atidavęs Juozas Jankauskas dabar laiką leidžia remontuodamas savo automobilius ir konstruodamas

Konstruoti traktorių vilkaviškietis pradėjo tik išėjęs į pensiją. „Visada buvau „prie technikos", nuo mažumės su geležimi sutariau. Savo autobusus pats prisižiūrėjau, pats remontuodavau, esu keitęs variklius, ardęs ir rinkęs važiuokles, paslapčių tokios rūšies transporto priemonėse man nėra, - pasakojo per 40 metų keleivius vežiojęs J. Jankauskas. - Dar nelabai norėjau į pensiją, bet pačiam jau per 80, o ir žmona ragino. Rodos, kai dirbau, tai viską spėdavau, o dabar taip trūksta to laiko... Diena greitai praeina. Smagu, kad vieną darbą padariau ir mano susirinktas T-25 tapo išties nemažu pagalbininku".

Pasak konstruotojo, jo transporto priemonėje yra šildymas, šviesos, veikiantys valytuvai, viskas blizga, tvarkinga. Iki modernaus traktoriaus trūksta tik navigacijos ir kondicionieriaus. Gražiai trimis spalvomis dažytas traktorius po dangčiu slepia 35 arklio galias ir lengvai tempia prikabinamus arimo, akėjimo padargus.

Važiuodamas keliu savadarbis traktorius išvysto 40 km per valandą greitį.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai