Ūkininkai vertino traktorių komfortą ir galimybes
2016-05-30

Telšiai. Suomių kompanijos „Valtra" traktorių pristatymo turas („Demo Tour") pasiekė Lietuvą. Naujausios ir inovatyviausios technikos pristatymas vyko Telšių rajono Upynos kaime, Arūno Usio ūkyje.

Apžiūrėti, išbandyti techniką ir kartu atlikti įprastus žemės ūkio darbus: arti, purkšti, pjauti, vartyti, krauti ritinius ir kita susirinko per 200 rajono ir visos Lietuvos ūkininkų. Kai kurie traktoriai buvo atgabenti iš Suomijos, kai kurie turimi UAB „Rovaltra".

Linas agro mob 21 06 04

Gausiai susirinkę ūkininkai aktyviai domėjosi traktorių galimybėmis, diskutavo ir vertino jų darbą

Demonstruoti ne tik naujausi 2016 m. pasirodę 4-osios kartos N4 serijosValtra traktoriai, bet ir ne vieną pasaulinį apdovanojimą pelnę T4 serijos, galingiausi S serijos, taip pat A serijos traktoriai.

Pristatyme nebuvo nė vienos vienodos komplektacijos mašinos, o S serijos 400 AG galiūnas, sveriantis apie 15 t traukė ne vieno akį

„Pirmiausia techniką žmogus turi išmėginti realiai. Pirks nepirks, tai ne svarbiausia, gal sugrįš vėliau. Pasirinkome regioną, kuriame mūsų parduodamos technikos ūkininkai nelabai matė", - įsitikinęs „Rovaltra" direktorius Romualdas Trainaitis, kuris pabrėžia, kad vienos iš svarbiausių Valtra traktorių savybių - universalumas ir komfortas.

UAB „Rovaltra" direktorius R. Trainaitis (pirmas iš kairės, šalia jo pirmas iš dešinės – Telšių r.administracijos direktoriaus pav. Rimantas Žebrauskas) pabrėžė traktorių universalumą, nors, jam pačiam labiau patinka 6 cl. T serijos traktoriai, tačiau jis pateikė praktiškų įžvalgų, kad ir 4 cl. vidutinės klasės 185 AG traktorius gali tempti įvairius padargus ir puikiai tinka tiek augalininkystės, tiek pienininkystės, tiek mišriam ūkiui

Su traktoriais demonstruoti ir Merlo teleskopinis keltuvas, Berthoud purkštuvas, Gregoire Besson plūgas ir kita žemės ūkio technika.

Siekiama populiarinti prekinį ženklą

Naujausių ir inovatyviausių traktorių pristatymo turas („Demo Tour") šių metų sausį pradėtas Graikijoje (tai ketvirtas Suomijos kompanijos „Valtra" turas nuo 2013 m.). Šiemet turas aplankys 18 valstybių, iš mūsų šalies jis kelsis į Latviją, Estiją, toliau Lenkiją, Čekiją ir baigsis Austrijoje.

Kaip teigė Suomijos kompanijos komercijos direktorius Skandinavijai, Baltijos valstybėms, Vokietijai ir Austrijai Matis Titinenas (Matti Tiitinen), aptarnavimas, garantija, ir nenutrūkstamas kokybės, orientuotos į žmogų, gerinimas yra svarbiausi veiksniai, kuriais vadovaujasi „Valtra".

„Vis kursime ir tobulinsime naujus produktus kokybės atžvilgiu, - teigė Upynoje dalyvavęs „Valtra" atstovas. - 2014 m. išleidome T4 seriją, 2016 m. - N4 seriją. Galiu išskirti 4 dalykus, kuriais Valtra išsiskiria iš kitų gamintojų: galingi AGCO Power varikliai (prieš tai buvo Sisu Power, gaminami nuo 1951 m.); komfortiškiausia ir didžiausia tūriu traktorių kabina (be to, ji yra greičiausiai prišylanti ir atšąlanti, kai reikia, kabina); visiškai automatizuota PowerShift transmisija, dėl kurios valdymas tapo paprastesnis, traktoriaus važiavimas tolygesnis; važiuoklė, kurią gamintojai išbando visomis sąlygomis - nuo Portugalijos karščių, sunkių Lietuvos žemių iki šalto Laplandijos klimato."

Anot atstovo, pagrindinis Suomijos kompanijos tikslas, rengiant tokius pristatymus, yra Valtra prekės ženklo platesnis įsiskverbimas į Europos rinką. Lietuvoje Valtra kol kas apima apie 11 proc. Vakaruose pagamintų traktorių rinkos, kai tuo tarpu Suomijoje - 50 proc.

Valtra komercijos direktorius Skandinavijai, Baltijos valstybėms, Vokietijai ir Austrijai M. Titinenas teigė, kad nuolat ieškoma geriausių sprendimų

Sprendimai orientuoti į valdymo patogumą ir efektyvumą

Gamintojų nuomonei pritarė ir UAB „Rovaltra" pardavimų vadovas Justas Lukštas, negalėjęs atsiginti susidomėjusių ūkininkų.

„Išskirčiau Valtra traktorių transmisijas. Šiuo metu diegiamos HI-Tech su 5 pakopų dinaminiu reduktoriumi transmisijos. Penkios dinaminio reduktoriaus pavaros keičiamos automatiškai. Pavaros ir diapazonai keičiami elektrohidrauliškai, mygtukais, esančiais ant svirties, - teigė technikos žinovas.

Jis pabrėžė ir hidraulikos valdymą, kuris apgalvotai įdiegtas ne tik kabinoje, bet ir ant galinio sparno. Taip daug lengviau galima prikabinti šienapjovę ar kitą padargą. Taip valdomas darbinis velenas, centrinė traukė ir kt. Be to, suomiai didelį dėmesį skiria matomumui, sėdint traktoriuje. Dešinė pusė - vientisas stiklas (norint, galima įrengti statramstį ir įstatyti duris).

Kabinoje matomumas gali būti padidintas net iki 7 kv. m (toks bus stiklų plotas). Oro paėmimo ir išmetimo vamzdis įtaisytas ties statramsčiu, kad sėdint kabinoje jų nematyti. Trumpas priekis užtikrina saugumą privažiuojant prie objekto.

Justas Lukštas demonstravo ir važiavimo atbulu traktoriumi į priekį privalumus, lengvą valdymą ir manevringumą

Atsižvelgiant į modelį, N serijos traktorius galima užsisakyti su 4 skirtingomis transmisijomis. HiTech, Active, Versu, Direct. N 114 ir N154 gali būti EcoPower (energiją taupantys)modeliai, galintys sutaupyti iki 10 proc. degalų.

Kainos ir kokybės santykis

Ūkininkas Vytautas Noreika iš Nevarėnų (Telšių r.) jau prieš atvykdamas į pristatymo šventę buvo apsisprendęs įsigyti 254 AG Valtra T234 traktorių, skirtą lauko darbams. 300 ha ir mišrų ūkį valdantis vyras sakė labiausiai vertinantis šių traktorių kainos ir kokybės santykį. Jo ūkyje jau 7 metus sėkmingai dirba 145 AG Valtra traktorius.

„Mums, gyvenantiesiems prie balų, labiausiai tinka mišrus ūkis, - kalbėjo V. Noreika. - Jau senokai dairiausi lauko darbams skirto traktoriaus, tad Valtra padės atsinaujinti ir lengviau nudirbti darbus."

Nors pasitaikė pakankamai vėjuota ir apniukusi diena, ją gerokai praskaidrino besišypsančių ūkininkų veidai. Visi kalbintieji įvardijo komfortiškumą, galią, inovacijas. Kai kurie išlipę iš vieno traktoriaus skubėjo pavairuoti ir išbandyti kitą, mat, kaip teigė „Rovaltra" atstovai, nebuvo nė vienos vienodos komplektacijos mašinos.

Žvelgiant į per laukus tiesiogine prasme nurūkstantį traktorių su 6 m pločio pjaunamąja, buvo galima suprasti, kodėl Valtra traktoriai yra net ralio nugalėtojai. „Greitis irgi naudinga savybė, nes taip galima paprastą pjovimą atlikti greičiau ir laiką skirti kitiems darbams", - teigė susirinkusieji.

Dar vienas kompanijos „Valtra" išskirtinumas - dizainas, ne veltui šiais metais surengtuose pasauliniuose apdovanojimuose „Red Dot" traktorius ValtraT 234 įvertintas aukščiausiu apdovanojimu už dizainą („Red Dot Award: Product Design 2016"). Ir tai jau ne pirmas toks apdovanojimas.

Upynoje susirinkę ūkininkai galėjo išbandyti ir auksinį 4 cl.185 AG Valtra N 174 (pernai metų parodoje „Agritechnika" jis pripažintas „Metų traktoriumi" už dizainą). Įmonėje „Valtra" dirba speciali dizaino kūrimo komanda, kuri atsižvelgia ne tik į estetinius niuansus, bet ir ieško praktiškų sprendimų, padedančių ūkininkams saugiau, geriau, kokybiškiau atlikti darbus.

Auksinis Valtra N 174 pristatyme buvo agreguotas su Berthoud purkštuvu

Gamykloje yra net ir siauram segmentui sprendimus pritaikanti arba įvairius ūkininkų norus įgyvendinanti Unlimited studija. „Pavyzdžiui, durpynams skirti traktoriai paprastai dirba vasarą, kai karšta, sausa ir yra didelis gaisro pavojus. Atsižvelgdami į tai, kompanijos meistrai durpynų traktoriuose integravo per kelias akimirkas, atsiradus gaisro grėsmei, sureaguojančius putų purškiklius, apipurškiančius visiškai visą traktorių. Apsaugoti nuo dulkių tokiuose traktoriuose montuojami papildomi filtrai", - Unlimited studijos darbą iliustravo UAB „Rovaltra" direktorius marketingui Jonas Trainaitis.

Be to, studijoje yra 3 tūkst. spalvų paletė, iš kurios galima išsirinkti norimą traktoriaus spalvą ar piešinį. „Valtra traktoriuose integruoja tai, kas svarbu jį perkančiajam, tad žmogus nepermoka už gausybę mygtukų ir funkcijų, kurių niekada galbūt nepanaudos. Taigi, klientas gali pageidauti per „Rovaltros" atstovus, ir viskas - net garso sistema, nuo kurios siūbuos traktorius, bus įgyvendinta", - pažymi J. Trainaitis.

Tuo buvo galima įsitikinti ir per Upynoje vykusį pristatymą, kur akį traukė auksu tviskantys, juodmargis, geltonomis javų varpomis išmarginti ir kitokie traktoriai.

Arūnas Usis, kurio laukuose tądien ir karaliavo Valtra traktoriai, valdo 900 ha ir turi mišrų ūkį, kuriame laiko apie 250 galvijų (iš jų 120 pieninių), kol kas iš 10 turimų mašinų neturi nė vieno Valtra traktoriaus. Planuose yra naujo traktoriaus pirkimas, nes galvojama apie technikos modernizavimą.

A. Usis su šeima taip pat planuoja modernizuoti turimą techniką, tad džiaugiasi savo ūkyje surengtu pristatymu

Jau 15 metų gyvuojantis ūkis išgyveno visokius laikus, yra buvę metų, anot ūkininko, pienininkystė „patraukdavo" ūkį. Šiuo metu, deja, yra kitaip ir pienininkystė tik kaip hobis. Nors Arūnas nenusimena ir tiki, kad blogiausias metas išgyventas.

Paklaustas, ar negaila, kad po technikos pristatymo laukai bus išvažinėti, ūkininkas tik nusijuokė. „Iš tikrųjų šienaujam paskutinį kartą šiemet, todėl ir sutikau leisti daryti ką nori, rudenį pradėsim šitoje vietoje ruošti žemę rapsams sėti. Sėjomainą taikome labai plačiai, kiekvienais metais atnaujiname žolynus. Ūkio pagrindas yra gera komanda. Pas mus dirba 15 žmonių nuo 25 iki 53 metų amžiaus ir džiaugiuosi, kad gerai sutariame", - visą šventinę technikos pristatymo dieną optimizmo nestokojo ūkininkas A. Usis.

Šventę dar džiugesnę darė ir bendrovės „Rovaltra" apsilankiusiems ūkininkams surengtos vaišės - keptas 75 kg paršelis su daržovėmis, žirnių košė ir kiti gardumynai. Neapsieita ir be loterijos, kurioje ūkininkai pelnė prizus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai