Traktorių pasiūla ir pasirinkimo galimybės auga
2012-04-02

Akademija (Kauno r.) balandžio 2 d. Šiuolaikinis žemės ūkis be modernios technikos neįsivaizduojamas, tad ir pavasarinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi...2012" neatsitiktinai technikos ekspozicija sudarė daugiau kaip 70 procentų. Gausiame pašarų ruošimo, žemės dirbimo ir sėjos, pasėlių priežiūros ir javų dorojimo technikos asortimente nemaža dalis teko traktoriams.

Parodos lankytojai galėjo apžiūrėti skirtingų spalvų, dydžių, galingumo traktorius, susipažinti su jų techniniais sprendimais ir naujomis technologijomis, įvertinti įvairių gamintojų kabinų ir vairuotojo darbo vietos patogumą. Atsižvelgiant į vis griežtėjančius aplinkosaugos reikalavimus ypač akcentuotos mažiau aplinką teršiančios naujos traktorių serijos.

Pagrindinei darbo priemonei bet kuriame ūkyje - traktoriams - šiemet skirta ir daugiausia parodos medalių. Vienas iš jų - vidutiniams ir dideliems ūkiams tinkamas John Deere 7280R, kuriam Hanoveryje buvo suteiktas „Metų traktoriaus 2012" titulas. Bendrovės„DOJUS agro" generalinio direktoriaus Audriaus Kavaliausko pastebėjimu, naujuose 7280R ir 6210R serijų traktoriuose gausu naujovių - pakeista ne tik važiuoklė, bet ir variklis, transmisija, valdymo galimybės. Be to, montuojama erdvesnė ir tylesnė kabina.

Linas agro mob 21 08 02

Parodos metu veiklos 20-metį minėjusi bendrovė pristatė ne tik naujus technikos modelius, bet ir pažangias technikos bei ūkio valdymo sistemas. Pirmą kartą parodoje buvo rodoma, kaip veikia žemės ūkio technikos nuotolinio valdymo sistemos, kaip traktorius gali važiuoti, apsisukti, išlaikyti važiavimo kryptį be vairuotojo. Specialiai įrengtame technologijų stende demonstruotas John Deere traktoriaus su integruotomis automatinio valdymo ir JDLink telematikos sistemomis darbas.

Pažangias, padedančias taupyti degalus, laiką ir lėšas technologijas pristatė ir įmonė „TPI Vilnius". Pasak Jolantos Vincel, firmos TPI precizinės žemdirbystės sistemų, sprendimų ir produktų vadybininkės, palydovinėmis tiksliosios žemdirbystės technologijomis kasmet domisi vis daugiau žemdirbių. Leidus pabandyti automatinio vairavimo ar lygiagrečios navigacijos sistemas, dažnai jos atgal ir nebegrąžinamos - ūkininkas įsitikina, kad į darbus lengvinančias technologijas investuoti būtina.

Įmonės naujiena - mažesniems ūkiams skirta lygiagrečios navigacijos įranga Topcon Sistema X5, leidžianti pasiekti iki 20 cm tikslumą. Atnaujintas ir šiai sistemai tinkamas GPS imtuvas, 10 kartų per sekundę matuojantis savo poziciją ir leidžiantis dirbti stabiliai, važiuojant bet kokiu greičiu. Įmonės atstovės teigimu, vienas šios sistemos privalumų yra tai, kad net nesant korekciniam signalui, pvz., dirbant laukuose prie miško, gaunamas 30 cm tikslumas.

Mišriems ūkiams - kompaktiški didelės galios traktoriai

Naujus traktorių modelius pristatė ir bendrovė „Ivabaltė", o traktorius Fendt 724 Vario taip pat apdovanotas parodos medaliu ir diplomu. „Nauja kompaktiška didelės galios traktorių serija Fendt 700 Vario keičia populiarų Lietuvoje 820 Vario modelį, tačiau tai nėra pastarojo modifikacija. Tai iš esmės naujas traktorius, nes pakeista visa jo koncepcija", - naujos serijos traktorius apibūdino bendrovės techninis konsultantas Dainius Šišlavas.

Jo žodžiais, vis dažniau mišrūs ir gyvulininkystės ūkiai įsigyja maišytuvus-dalytuvus, pašarų ruošimo mašinas, pradedant žoliapjovėmis ir baigiant presais vyniotuvais, kuriems traukti reikia didesnio pajėgumo traktorių. Atsižvelgiant į šių ūkių poreikius ir buvo sukurti naujosios serijos traktoriai, kurie turi būti su priekiniu krautuvu, ne masyvūs, o kompaktiški, bet kartu ir gana galingi. Naująją seriją sudaro 6 modeliai. D. Šišlavo teigimu, galingiausią (240 AG) ir pačios turtingiausios komplektacijos Fendt 724 Vario traktorių jau įsigijo Kupiškio r. ūkininkas Almantas Bartaševičius, šių traktorių gerbėjas.

Be Fendt traktorių ir kombainų „Ivabaltės" ekspozicijoje ūkininkų dėmesio sulaukė ir Lely Welger žaliojo pašaro ruošimo mašinos, ypač išpopuliarėjusios, pasak D. Šišlavo, jau praėjusiais metais - vien tik pastovios kameros Lely Welger presus pernai įsigijo 22 gyvulininkystės ūkiai.

Gyvulininkystės ūkiams tinkamos technikos plati gama pristatyta ir didžiausioje „Lytagros" įmonių grupės ekspozicijoje. Viešųjų ryšių skyriaus vadovo Juozo Kalinausko teigimu, viena iš naujovių - senos statybos, riboto aukščio tvartuose dirbti pritaikytas mažasis JCB 515-40 teleskopinis krautuvas. Ši 1,8 m aukščio ir 1,56 m pločio 3,5 t sverianti mašina 1,5 t krovinį gali iškelti į 4 m aukštį.

„Lytagra" pristatė per 300 AG traktorių New Holland T8.390, skirtą dirbti su didelio darbinio pločio padargais. „Tai naujas traktorius su visiškai automatizuota transmisija ir nauja variklio SCR technologija, atitinkančia TIER 4 reikalavimus ir leidžiančia 10 proc. sumažinti degalų sąnaudas ir kartu pasiekti didesnį galingumą", - parodoje apdovanotą traktorių apibūdino J. Kalinauskas.

Parodos eksponatų komisijos dėmesio sulaukė ir traktorius Massey Ferguson 7600, kurį buvo galima pamatyti bendrovės „Konekesko Lietuva" ekspozicijoje. „Dėl šiuose traktoriuose montuojamų naujųjų Sisu variklių ir AdBlue tirpalą naudojančios sistemos taupomi degalai ir saugoma aplinka nuo išmetamųjų deginių, tai yra sprendžiami aplinkosaugos klausimai", - pabrėžė įmonės žemės ūkio technikos departamento vadovas Virginijus Apšega. Naujųjų traktorių pajėgumas - nuo 180 iki 260 AG.

Be naujųjų traktorių „Konekesko Lietuva" ekspozicijoje pristatyta ir plati Class traktorių, kombainų gama, įvairūs padargai žemei dirbti ir pašarams ruošti. V. Apšegos žodžiais, nors bendrovė siūlo plačią traktorių gamą, tačiau ir šiemet tikisi išlikti javų kombainų pardavimo lyderiais (pernai pardavė 95 javų dorojimo mašinas), be to, keliamas tikslas padidinti pašarų ruošimo technikos pardavimą.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai