Traktorių gamintojai ginčijasi dėl Nr.1 titulo
2019-04-08

Vašingtonas. Dviejų traktorių gamybos gigantų kare dėl didžiausio gamintojo titulo įvyko dar vienas mūšis. Po „John Deere“ skundo Indijos traktorių gamintoja „Mahindra“ įpareigota JAV nenaudoti teiginio, kad tai yra „World’s #1 Selling Tractor“ (Nr. 1 pasaulyje parduodamas traktorius).

„John Deere“ pateikė skundą JAV Nacionalinei reklamos peržiūros tarybai (NARB). Ji rekomendavo „Mahindrai“ pakeisti savo naudojamą „World’s #1 Selling Tractor“ naudojimą. NARB taip pat rekomendavo, kad „Mahindra“ nustotų skelbti, kad savo gaminiams siūlo geriausias garantijas.

„Deere & Co“ praėjusiais metais taip pat pateikė skundą Nacionaliniam reklamos departamentui (NAD).

RVAC 21 09 30

Savo sprendime NAD nustatė, kad „Mahindra“ turėjo „pagrįstą pagrindą“ skelbti teiginį „World’s #1 Selling Tractor“, tačiau rekomendavo reklamuotojui jį pakeisti, kad būtų aiškiai ir akivaizdžiai atskleista, jog „Mahindra“ traktoriai apima tiek „Mahindra“, tiek „Swaraj“ traktorius.

NAD taip pat rekomendavo, kad „Mahindra“ atsisakytų savo teiginio, kad ji suteikia geriausią garantiją.

NARB sutiko su NAD nuomone, kad „Mahindros“ teiginys pagrįstai parodo, kad „Mahindra“ firminių transporto priemonių pardavimas viršija visų tipų traktorių, įskaitant ne žemės ūkio transporto priemones, pardavimus.

Visgi NARB rekomendavo modifikuoti „World’s #1 Selling Tractor“ teiginį, kad būtų aiškiai nurodytas pagrindinis traktorius.

Tiek NAD, tiek NARB sutiko, kad „Mahindra“ neturėtų teigti siūlanti ilgiausią garantiją savo traktoriams, nes 5 metų garantijos nesiūlo visiems traktoriams. 

„Mahindra“ sutiko laikytis NARB rekomendacijų.

„Mahindra“ tvirtina, kad yra didžiausias pasaulyje traktorių gamintoja, skaičiuojant pagamintu traktorių vienetus. 2017 metais ji pardavė 319 tūkst. traktorių. Per paskutinius finansinius metus (nuo 2018 metų balandžio 1d. iki 2019 metų kovo 31 d.) 330 436 mašinas. Tiesa, net 316 742 traktoriai parduoti vidaus rinkoje (Indijoje).

„John Deere“ laikosi politikos neskelbti globaliai parduotų traktorių skaičių. Akivaizdu, kad Indijos technikos gamintoja tuo naudojasi.

Indijoje populiaru lyginti „John Deere“ ir „Mahindra“ traktorius, net organizuojamos improvizuotos varžybos, kaip užfiksuota šiame vaizdo įraše

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai