Tobulina žemės dirbimo ir sėjos mašinas
2017-04-07

Akademija (Kauno r.) Artėjant pavasariniam žemės dirbimo ir sėjos sezonui, šios mašinų grupės gamintojai ir pardavėjai taip pat turi naujienų. Didžiausias dėmesys skiriamas darbo kokybei ir sėjos tikslumui užtikrinti. Tiesa, dauguma gamintojų pagrindinių naujienų neskuba atskleisti - taupo jas svarbiausiam žemės ūkio technikos renginiui „Agritechnica", kuris Hanoveryje vyks rudenį.

Bendrovės „Audrokesta", parodoje „Ką pasėsi...2017" pateikusios kiek kitokią nei įprastai ekspoziciją, nes techniką pristatė ne tik lauko aikštelėje, bet ir paviljono stende, vienas svarbiausių akcentų - Horsch Avatar tiesioginės sėjos sėjamoji. Pasak įmonės vadovo Audriaus Mockaičio, tai absoliuti naujovė, pirmą kartą vasario pabaigoje pristatyta parodoje SIMA Prancūzijoje.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

„Kadangi nebuvome tikri, ar vokiečių gamintojas suteiks galimybę naująją tiksliosios sėjos sėjamąją pristatyti parodoje „Ką pasėsi...2017", eksponatų vertinimo komisijai pateikėme vertinti pažangiomis technologijomis ir įranga aprūpintą savaeigį purkštuvą Horsch Leeb PT280", - medaliu apdovanota mašina džiaugėsi Audrius Mockaitis

„Palyginti su kitomis tokio tipo sėjamosiomis, šioje mašinoje įrengti gerokai didesni diskai, kurie pjauną dirvą ir paruošia guolį grūdui. Be to, šalia diskų specifiniu kampu sumontuoti noragėliai, kurie išvalydami augalines liekanas atlaisvina grūdui guolį", - naujovę pristato A. Mockaitis. Jis pabrėžė, kad didžiausia daugumos tiesioginės sėjos mašinų problema yra ligos, kurių židiniu tampa dirvoje likę šiaudai ir kitos augalinės liekanos. Tad atsižvelgdamas į tai gamintojas pakeitė diskų dydį ir noragėlius. Kokybišką sėklų įterpimą užtikrina didesnis spaudimas į žemės paviršių ir į noragą, kuris lengvai įpjauna net kietesnį dirvožemį ir paruošia sėjos vietą.

Tiesioginės sėjos sėjamąją Horsch Avatar lietuvių ūkininkai galėjo apžiūrėti antri Europoje - pirmiausia ji pristatyta parodoje SIMA Prancūzijoje

Įmonės „Väderstad", siūlančios švediškas žemės dirbimo ir sėjos mašinas, ekspozicijoje ūkininkų laukė gerai žinomos mašinos, tačiau, bendrovės direktoriaus Romo Naudžiūno teigimu, gamintojas taip pat nestovi vietoje ir ieško sprendimų, kaip patobulinti padargus, kaip pagerinti jų darbo kokybę. „Pavyzdžiui, noraginius skutiklius galima rinktis su dvigubais plieniniais volais, Cultus skutikliai siūlomi su užlenkiamais noragais. Norint dirbti giliau, galima kelis noragus užlenkti ir darbą atlikti to paties galingumo traktoriumi. Be to, išplėstas noragėlių ir dirbimo diskų pasirinkimas, galima rinktis gerokai didesnius diskus", - gamintojo siūlomus žemės dirbimo mašinų patobulinimus vardijo R. Naudžiūnas.

Pasak Romo Naudžiūno, įmonei tiek praėjusieji metai, tiek šių metų pradžia yra gana gera. „Pavasario sezonui į ūkius atvežame rekordinį kiekį sėjamųjų ir žemės dirbimo mašinų - maždaug 70 sėjamųjų ir tiek pat padargų", - gerais rezultatais džiaugėsi įmonės vadovas

Be 6 m darbinio pločio Spirit sėjamosios, R. Naudžiūnas atkreipė dėmesį į 3 m kopijuojančio tipo Spirit R sėjos mašiną su plastikiniu bunkeriu, jau pradėta tokių mašinų serijinė gamyba. Pasak jo, visos sėjamosios tobulinamos, gerinant tikslumą, tad jei ūkis naudojasi žemėlapiais ir nori sėti kintama norma, sėjamosiose sėklos norma reguliuojama automatiškai, o dėl paviršiaus kopijavimo itin tiksliai įterpti sėklas galima net važiuojant dideliu greičiu.

Artėjant žemės dirbimo ir sėjos sezonui, ūkininkai ypač domėjosi šio tipo mašinomis ir jų naujovėmis

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai