Tiksliosios technologijos skinasi kelią į ūkininkų laukus
2017-04-06

Akademija (Kauno r.) Taupus trąšų ir cheminių medžiagų naudojimas - vienas iš svarbiausių žemės ūkio produktų savikainos mažinimo būdų. Tad gamintojai diegia technikoje tikslumą užtikrinančią įrangą bei tiksliojo ūkininkavimo sistemas, ne išimtis ir purkštuvus gaminanti įmonė „Pasvalio agrodileris".

Parodoje „Ką pasėsi...2017" tiksliosios žemdirbystės sistemas pristačiusi ir prikabinamus Agro purkštuvus eksponavusi bendrovė savo asortimente turi ir pakabinamos purškimo technikos, pernai pagamino ir pardavė pirmąjį savaeigį purkštuvą. Purškimo mašinas įmonė gamina jau dvylika metų, iš Pasvalio gamyklos po laukus pasklidę 830 purkštuvų. Per metus bendrovė pagamina 70-80 purkštuvų, apie 30 proc. eksportuoja į Latviją, o didžiąją dalį mašinų įsigyja mūsų šalies ūkininkai.

Pasak įmonės direktoriaus Sigito Zajarsko, gamyboje naudojami Europoje pripažintų gamintojų komponentai ir įranga, didelis dėmesys skiriamas kokybei ir tikslumui, todėl lietuviškų purkštuvų paklausa viršija įmonės gamybinius pajėgumus.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

„Per daugiau kaip dešimtmetį ištobulinome gamybos technologijas, tad dabar pagrindinį dėmesį skiriame pažangioms technologijoms ir sistemoms diegti, kurios padeda taupyti chemiją, o kartu tausoti gamtą. Viena jų - italų gamintojo „Arag" tikslaus purškimo kontrolės sistema SeleTron, taip pat kanadiečių firmos „Norac" purškimo ir sijų aukščio valdymo sistema", - purkštuvų privalumus vardijo S. Zajarskas, neslėpdamas, kad purkštuvų paklausai įtaką daro ir kaina. Pasak jo, įsigydami tiesiai iš gamyklos, be tarpininkų, ūkininkai gauna pažangiomis technologijomis aprūpintą purškimo mašiną už mažesnę kainą.

„Pasvalio agrodilerio" direktorius Sigitas Zajarskas (dešinėje) džiaugiasi bendradarbiavimu su kompanija „TeeJet" ir regiono pardavimų vadovu Pavelu Falkenšteinu (Pawel Falkenstein)

Bendrovė „Pasvalio agrodileris" purkštuvus ne tik gamina, bet ir teikia jų remonto, modernizavimo, purkštuvų nuomos paslaugas, prekiauja reikiamomis atsarginėmis dalimis. Pasak S. Zajarsko, įmonės sandėliuose atsarginių dalių yra 3-4 mėn. į priekį.

Parodoje lietuviškos purškimo technikos gamintojas eksponavo prikabinamus purkštuvus. Visi purkštuvai jau turi savo šeimininkus

Itin aktyviai lietuviškų purkštuvų gamintojas bendradarbiauja su tiksliosios žemdirbystės firma „TeetJet", kuri siūlo pažangius šiuolaikinės purškimo technikos valdymo ir kontrolės sprendimus bei technologijas. Įmonėje gaminami purkštuvai yra parengti ISOBUS sistemai.

Mūsų šalies ūkininkų susidomėjimą tiksliuoju ūkininkavimu patvirtino ir Vokietijos įmonės „Agricon" atstovai, Lietuvoje dirbantys šeštus metus. Įmonė siūlo azoto nustatymo ir testavimo įrangą, taip pat teikia dirvožemio tyrimus, padedančius nustatyti pH ir pagrindinių maistinių elementų kiekį dirvoje, sudaro kompiuterinius žemėlapius ir kintamos normos tręšimo planus.

Pasak tiksliojo ūkininkavimo konsultanto Mariaus Kazlausko, kol kas populiariausi Lietuvoje dirvožemio tyrimai, įmonė turi apie 150 klientų. „Mūsų klientai - tiksliajai žemdirbystei pritaikytą techniką turintys ūkininkai", - sakė M. Kazlauskas, neabejodamas, kad siekiant tausoti dirvožemį ir gamtą, taupant trąšas, klientų ratas kasmet vis labiau augs.

Vokietijos įmonės „Agricon" įrangą ir tiksliojo ūkininkavimo sprendimus mūsų šalies ūkininkams siūlo konsultantai Saulius Sagatys (kairėje) ir Marius Kazlauskas

Ūkininkai, kurie nori gauti optimalų derlių ir pasiekti didžiausią azoto panaudojimo efektyvumą, įsigyja azoto matavimo įrangą - N-Sensor ALS. Pasak M. Kazlausko, kadangi kiekvienais metais skiriasi kritulių kiekis ir temperatūra, tai ir azoto poreikis nėra vienodas, todėl jutiklį turintys ūkininkai gali kontroliuoti, kiek azoto konkretiems augalams reikia. Dar didesnes galimybes suteikia azoto testavimo įranga - N-Tester, konkrečioje augimo stadijoje įvertinanti augalo azoto poreikį pagal 30 lapų chlorofilo kiekį. Įranga gali būti naudojama 1000 veislių augalų azoto poreikiui nustatyti.

Dvidešimt šešerius metus dirbanti J. Gudino įmonė mūsų šalies ūkininkams siūlo grūdų džiovinimo, valymo ir saugojimo įrangą bei technologinius sprendimus, taip pat purkštuvų dalis ir plačią žemės ūkiui skirtų purkštukų gamą. Pasak įmonės vadovo ir savininko Juliaus Gudino, dėl siūlomų prekių ir paslaugų specifikos didžiausias dėmesys yra skiriamas individualiam darbui su klientais. Įmonė bendradarbiauja su aukšto lygio įrangą gaminančiomis Vokietijos, Italijos ir Olandijos firmomis.

Grūdų ruošimo sprendimus bei žemės ūkiui skirtus purkštukus pristatančios J. Gudino įmonės stende „Riela" eksporto vadovas Konradas Gladkovskis (Konrad Gladkowski) ir Julius Gudinas (dešinėje) - įmonės savininkas ir vadovas

Pristatydamas naujoves, J. Gudinas atkreipė dėmesį į gamintojo „Lechler" dvigubo srauto purkštukus. „Tai dideliems važiavimo greičiams ir sunkioms darbo sąlygoms skirti purkštukai, kad ūkininkai galėtų dirbti ir efektyviau purkšti net esant ne visai palankioms sąlygoms, o augalai būtų tolygiai padengiami", - trumpai naujovę apibūdino J. Gudinas.

Parodos lankytojai galėjo savo akimis pamatyti, kaip purškia dvigubo srauto purkštukai

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai