Technikos prekybos įmonė pradėjo viešai platinti savo akcijos
2017-04-03

Akademija (Kauno r.). Žemės ūkio technikos prekybos bendrovė „East West Agro" (EWA) pradeda pirminį viešą įmonės akcijų siūlymą. Iki balandžio 28 d. investuotojai galės įsigyti naujai išleistų bendrovės paprastųjų vardinių 1 euro nominalios vertės akcijų - iš viso 125 tūkst. vienetų. Vienos akcijos siūlymo kaina - 24 eurai.

Bendrovės išleidžiamų naujų akcijų emisijos dydis - 3 mln. eurų. Išleidus visas 125 tūkst. naujų EWA akcijų, jos sudarys 20 proc. padidinto bendrovės įstatinio kapitalo. Išplatinus naujas akcijas ir įregistravus padidintą įstatinį kapitalą, visas EWA akcijas ketinama įtraukti į „Nasdaq" Baltijos alternatyviąją vertybinių popierių rinką „First North".

„Viešas akcijų platinimas - neįprastas žingsnis žemės ūkio technikos prekybos sektoriuje. EWA ieško alternatyvių finansavimo šaltinių, nes nesame linkę skolintis iš bankų. Mums svarbu stiprinti bendrovės kapitalo struktūrą, nes įmonę kuriame ne tik iš apyvartos ir pelno", - sakė EWA generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas spaudos konferencijoje, kurią surengė parodoje „Ką pasėsi...2017".

RVAC 21 09 30

Spaudos konferencijoje kalbėta apie Lietuvos žemės ūkio sektoriaus patrauklumą investuotojams, papildomus kapitalo pritraukimo būdus, pasinaudojant Vilniaus vertybinių popierių biržos galimybėmis, ir bendrovės EWA plėtros planus. Nuotraukoje (iš kairės): EWA generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas, EWA vykdantysis direktorius Danas Šidlauskas, Vertybinių popierių biržos „Nasdaq Vilnius" prezidentas Saulius Malinauskas, finansų maklerio įmonės „Orion Securities" Verslo klientų padalinio vadovasAurelijus Rimkus

Vertybinių popierių biržos „Nasdaq Vilnius" prezidento Sauliaus Malinausko teigimu, viešas akcijų siūlymas investuotojams - patrauklus būdas pritraukti papildomą kapitalą, o listingavimas biržoje padeda didinti įmonės žinomumą, skaidrumą, vertybinių popierių likvidumą.

„Skatiname bendroves žengti į „First North" alternatyviąją rinką - tai žingsnis augančioms mažoms ir vidutinėms bendrovėms atkreipti investuotojų dėmesį ir pasinaudoti viešos kapitalo rinkos galimybėmis. Jaunos kompanijos vis drąsiau svarsto apie augimą ir plėtrą, įsileidžiant investuotojus per viešą vertybinių popierių rinką", - sakė S. Malinauskas.

Žemės ūkio potencialas didžiulis

Pasak įmonės EWA vadovo G. Kvietkausko, žemės ūkio potencialas mūsų šalyje didžiulis ir ūkininkai turi pasistengti, kad pasivytų ekonomiškai išsivysčiusias šalis. Nors per pastaruosius penkerius metus grūdinių augalų derlingumas mūsų šalyje išaugo 50 proc. (vidutiniškai nuo 3 iki 4,7 t/ha), tačiau pagal investicijas į dirbamos žemės plotą ir grąža iš jo mūsų ūkiai gerokai atsilieka.

„Lietuvoje 2015 m. vidutinio ūkio sukurta bendrosios žemės ūkio produkcijos vertė iš 1 ha buvo 1,8 karto mažesnė negu kaimyninėje Lenkijoje. Olandijoje grąža 4-5 kartus didesnė už investicijas", - kalbėjo G. Kvietkauskas.

Pasak Gedimino Kvietkausko, mūsų šalies žemės ūkio technikos rinka dar nėra subrendusi, todėl investicijos į techniką ir įrangą artimiausiu metu tik augs

Jo pastebėjimu, potencialą žemės ūkio sektoriui augti rodo ir savaeigės technikos registravimo duomenys, kur net 65 proc. įregistruotos technikos yra senesnė nei 25 metų.

Ūkių investicijas skatina ne parama, o poreikis

G. Kvietkauskas nesutinka, kad technikos pirkimą ypač suaktyvina Europos Sąjungos parama. Jo teigimu, tikriausiai daugelio žemės ūkio technikos prekybos įmonių apyvartos struktūroje su ES parama įsigyjama technika sudaro mažiau kaip pusę pardavimų. Vadinasi, daugiau kaip pusė rinkos jau dabar yra sveika, nes ūkiai investuoja tada, kada reikia.

Finansų maklerio įmonės „Orion Securities" verslo klientų padalinio vadovasAurelijus Rimkus pabrėžė, kad įmonės atlikti tyrimai patvirtina, jog parama daro nelabai didelę įtaką ūkių investicijoms. „Prieš pusmetį atlikome tyrimą ir nustatėme, kad pasinaudodami ES parama į žemės ūkio techniką ir įrangą investuoja mažiau kaip 10 proc. ūkininkų ir tik 5 proc. Lietuvos žemės ūkio bendrovių", - sakė A. Rimkus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai