Technikos gamintojo rezultatai pranoko prognozes
2013-12-12

Paryžius/Hanoveris. Prancūzijos nesavaeigės žemės ūkio technikos bendrovė „Kuhn" skelbia pernai pasiekusi rekordinį 2008-ųjų metų pajamų lygį ir ilgalaikius augimo planus įgyvendinusi ketveriais metais planuoto laiko anksčiau. Iš kitų įmonių „Kuhn"  išsiskiria ir tuo, kad pati gamina visus svarbiausius mašinų mazgus, todėl gali kontroliuoti kokybę nuo pat technikos gamybos pradžios.

„Esame didžiausi nesavaeigės technikos gamintojai. Mašinų pasiūlą nuolat plečiame, tačiau vis dar save vadiname specializuotu gamintoju", - pristato kompaniją jos generalinis direktorius Mišelis Sibertas (Michel Siebert).

Kompanija „Kuhn" laikosi tvirtos nuostatos investuoti į tyrimus ir inovacijas, nepriklausomai nuo pelno lygio. Kasmet tam skiriama 4 proc. apyvartos. „Pernai gavome 1,01 mlrd. eurų pajamų. Taigi į tyrimus investavome per 40 mln. eurų. 2020 m. prognozuojame dvigubai didesnę negu 2010 m. 1,4 mlrd. eurų apyvartą, tad inovacijoms bus atseikėta beveik 60 mln. eurų", - apie investicijų mastus kalba kompanijos viceprezidentas Rolfas Šneideris (Rolf Schneider). Vadovaudamasi tokia investavimo strategija, kompanija kasmet žemdirbiams gali pasiūlyti po 10-15 naujų ar patobulintų mašinų.

Linas Agro 20 09 01

Didelės pajamos - daug naujovių

Praėjusiais metais gavusi rekordines pajamas, ateinančiam sezonui kompanija „Kuhn" žemdirbiams pateiks kaip niekad daug ir naujovių - net 23 naujus ir patobulintus įvairios technikos modelius. Naujovių yra beveik visų mašinų kategorijose. Kompanijos „Kuhn" asortimentas labai platus. Įmonė gamina žemės dirbimo, sėjos, pašarų ruošimo, augalų apsaugos, tręšimo, šėrimo, kreikimo, kraštovaizdžio priežiūros, organinių trąšų skleidimo ir kitas mašinas.

Plūgų asortimento naujovė - keičiamo darbinio pločio plūgas Vari-Leader

Biomasei, energetinių ir kitų augalų liekanoms presuoti „Kuhn" inžinieriai sukūrė 25 proc. tankesnius stačiakampius ryšulius presuojantį presą LSB 1290 iD (angl. intelligent density). „Tankesni ryšuliai reiškia mažesnes transportavimo išlaidas tai pačiai masei pervežti. Prese įrengta dviem pakopomis presuojanti Twin Pack sistema. Mašina agreguojama su tokio pat galingumo traktoriais, kaip ir standartiniai presai", - mašiną trumpai apibūdina įmonės specialistas Kisas van Huidonkas (Kees van Hooydonk). Pasak jo, naujas presas našiausias iš visos serijos, kurią sudaro keturi modeliai. Naujovė įvertinta parodos „Agritechnica 2013" sidabro medaliu.

Didelių galvijininkystės ūkių šeimininkams, kooperatyvams ir žemės ūkio paslaugas teikiančioms įmonėms kompanija pristato itin didelės talpos (19, 22 ir 25 kub. m) savaeigius pašarų maišytuvus-dalytuvus SPW High Capacity su dviem vertikaliomis raciono komponentų maišymo sraigėmis, kurių sukimosi greitį galima reguliuoti, priklausomai nuo mišinio sudėties. Savaeigėje mašinoje montuojamas 247 AG variklis. Ji gali pati pasikrauti raciono komponentus, pagal užduotąjį reikalingą svorį. Kompiuterio atmintyje gali būti išsaugota net 80 raciono receptų. Tolygiai sumaišytas pašarų mišinys gali būti dalijamas arba iš kairės, arba iš dešinės pusės. Europos valstybių ūkininkams maišytuvai-dalytuvai tiekiami su deginių emisijų reikalavimus atitinkančiais varikliais, t. y. su SCR sistema, naudojančia AdBlue tirpalą, o Rusijai - be jos. Didžiausias mašinos transportinis greitis siekia 40 km/val.

Kompanija „Kuhn" garsi ir žemės dirbimo bei sėjos agregatais. Įmonė viena iš pirmųjų sukūrė ir išbandė juostinės žemdirbystės kultivatorių Striger, tačiau jos asortimente yra ir tradicinei žemdirbystei skirtų padargų. Pasiūlos naujovė - pusiau prikabinami plūgai Vari-Leader (nuo 6 iki 8 korpusų) su atraminiu ratu ir galimybe iš traktoriaus kabinos keisti darbinį plotį, priklausomai nuo dirvos sąlygų, arimo gylio ir lauko formos. Šiuose plūguose yra sumontuota hidraulinė apsaugos nuo akmenų sistema Non Stop.

Įmonė taip pat išplėtė skutiklių Cultimer L seriją naujais 4000/5000/6000 modeliais (4, 5 ir 6 m darbinio pločio), kurie gali dirbti ir sekliai, ir giliai (iki 35 cm gyliu). Viena iš svarbiausių minimalios žemdirbystės naujovių - kombinuoti 4 ir 5 m darbinio pločio skutikliai Performer 4000/5000. Tai universalus agregatas, kuriuo galima skusti arba tik diskais, arba tik noragėliais, arba diskais ir noragėliais. Jis tinkamas ir kukurūzų ražienai įdirbti. Naujam skutikliui reikia itin didelės galios (apie 500 AG) traktoriaus. Jei pasirenkamas skutimas diskais, darbinis gylis siekia 10 cm. Noragėlinė agregato dalis augalų liekanas su dirva gali maišyti iki 35 cm gyliu. Agregatą sudaro dvi eilės diskų ir keturios eilės noragėlių, už kurių įrengti išlyginamieji diskai ir 700 mm skersmens tankinimo volas, kurį prireikus taip pat galima atjungti. Skutiklio Performer 4000/5000 darbiniai parametrai reguliuojami hidrauliniu būdu.

PLAČIAU SKAITYKITE JAU IŠĖJUSIAME ŽURNALO „MANO ŪKIS" GRUODŽIO MĖN. NUMERYJE

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar reikėtų privalomai ženklinti visus šunis, kates ir kitus namų augintinius?
Orai