Stebėjo, kaip vienodomis sąlygomis dirba skirtingos sėjamosios
2017-07-04

Akademija (Kėdainių r.). Naujas reginys šiųmetėje „Agrovizijoje" - sėjamųjų šou - sulaukė didžiulio lankytojų susidomėjimo. Tiesa, gausus lietus ir šlapia dirva pakeitė organizatorių planus rengti šou dvi parodos dienas: kaip ir purkštuvai, sėjamosios demonstruotos tik vieną dieną. Šou dalyvavusios įmonės pristatė 13 sėjos mašinų - kiekviena po vieną.

Organizatorių įsitikinimu, vienos mašinų grupės demonstracija yra gerokai naudingesnė negu kelių padargų vienu metu, kaip vykdavo lig šiol, todėl ir nuspręsta rengti ne tik purkštuvų, bet ir sėjamųjų šou, kurio tikslas - parodyti, kaip dirba skirtingų gamintojų technika vienodomis sąlygomis.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Demonstracijai ruošiamos 13 įmonių sėjamosios

Sėjant žirnius savo technines galimybes demonstravo pakabinamos, pusiau pakabinamos ir prikabinamos sėjos mašinos. Pristatytos Austrijos, Čekijos, Vokietijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Lenkijos, Italijos ir Lietuvos gamintojų sėjamosios.

Ūkininkams smalsu, kokiu gyliu įterpta žirnių sėkla

Kiekvienai įmonei skirtas plotelis, kuriuo sėjamoji turėjo nuvažiuoti į kitą lauko pusę. Pasak sėjamąsias pagal firmų pateiktą informaciją pristačiusio Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto mokslininko Virginijaus Feizos, žvelgiant į pasėtus laukelius, geriausia atsiskleidė konstrukciniai sėjamųjų skirtumai. „Vienur sėta kaltiniais noragėliais, kitur - diskiniais. Vieni geriau sėja, kai dirva sausa, kiti - kai drėgnesnė, vieni - kai daugiau grumstų, pvz., geriau juos prapjauna diskai, kiti gali tokiomis sąlygomis kimštis", - niuansus vardino mokslininkas.

Jo teigimu, pasėlio sudygimo kokybei įtakos turi ir tai, kokie techniniai sprendimai pasirenkami sėkloms prispausti - skirtumai taip pat akivaizdžiai buvo matomi sėjamųjų nuvažiuotuose laukeliuose.

Šešių metrų darbinio pločiopneumatinė noraginė sėjamoji Amazone Cayena 6001

„Pasėjus labai svarbu sėklą gerai prispausti, kad neliktų tarpų, kad ji neliktų dirvos paviršiuje. Kaip tai padaryti - kiekvienos firmos techninis sprendimas: vieni gamintojai daro gumuotus volus ir prispaudžia visą plotelį, kiti renkasi siaurą diskinį prispaudimą ir užspaudžia tik tą vietą, kur guli sėklytė. Kai gali pamatyti skirtingus sprendimus vienoje vietoje, ir sėjamųjų ieškantiems ūkininkams apsispręsti lengviau, ko konkrečiai reikia jų ūkiams ", - sakė V. Feiza, apibendrindamas sėjamųjų pasirodymą.

Lenkiška sėjamoji Unia Fenix 3000/6, kaip ir dauguma demonstruotų mašinų, sukomplektuota su žemės įdirbimo įranga

Demonstruotos 3; 4 ir 6 m darbinio pločio sėjamosios, beje, pastarųjų buvo daugiausia. Dauguma sėjos mašinų turėjo ir pirminio žemės įdirbimo ir trąšų įterpimo įrangą. Mažiausios sėjamosios sėkladėžės talpa 300 l („Laumetrio" DPL-3.0S), didžiausios - 6 000 l („Agrotekos" pristatyta Farmet Falcon 6 Pro).

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai