Šimtarankis robotas - traktorius jau dirba Kanados ūkiuose
2018-10-11

Otava. Pirmosios išties savivaldės transporto priemonės, pasieksiančios rinką, bus ne automobiliai ar vilkikai, o daugiafunkciai žemės ūkio padargai, rašo portalas „Wired“.

Kanados startuolis „Dot Technology Corp.“ jau šiemet vietinei rinkai pristatė „DOT Power Platform“ – savivaldę žemės ūkio platformą, kuri yra vienas geriausių pavyzdžių apibūdinti ateities žemės ūkio technologijas. Investicijų banko „Goldman Sachs“ skaičiavimais, tokios technologijos iki 2050 metų padidins derlių 70 procentų.

Trumpai tariant, „DOT“ yra ne šiaip savivaldis traktorius, o tikras žemės ūkio robotas-transformeris, gebantis rišti šieną, sėti, rinkti akmenis, kratyti mėšlą ir dar daugiau kaip 100 kitų darbų – tereikia prijungti atitinkamą modulį. Nors mašina sveria daugiau kaip 20 tonų, lauke ji juda daug tiksliau nei vairuojama žmogaus.

RVAC 21 09 30

Platforma orientuojasi pagal bepiločių skraidyklių ar palydovų sukurtą lauko žemėlapį ir gali dirbti visą parą, tik stabteldama papildyti dyzelino atsargas. Gamintojų teigimu, ji ūkininkams sutaupo apie penktadalį lėšų, kurios būtų išleistos degalams, darbuotojams ir nesavivaldei įrangai.

Dar keletas savivaldės žemės ūkio platformos privalumų:

  • jeigu platforma lauke susiduria su objektu, kuris nenumatytas žemėlapyje, ji sustoja ir transliuoja objekto vaizdą į numatytą įrenginį;
  • ūkininkai gali nuotoliniu būdu nuvairuoti platformą prie pasirinkto padargo, pavyzdžiui, sėjamosios, o likusį tvirtinimo darbą atlieka keturios hidraulinės „rankos“;
  • kiekvienas platformos ratas gali sukiotis nepriklausomai nuo kitų. Navigacijos sistema įvertina ratų jutiklių parodymus apie sukimo kampą ir ratų praslydimą, kad posūkis būtų tikslus;
  • inžinieriai tobulina komunikacijos sistemą, kuri leis tame pačiame lauke bendradarbiauti dviem ar daugiau platformų.

Pirmosios šešios platformos jau parduotos Kanados Saskačevano provincijos ūkininkams, o kitąmet planuojama jas pristatyti užsienio rinkai.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai