Šie metai ūkininkų technikai nesėkmingi: nuostoliai išaugo trigubai
2013-10-16

Vilnius. Šiemet ūkininkai dėl sugadintos mobilios technikos patyrė triskart didesnius nuostolius, vidutinė žala pasiekė rekordą. Itin skaudžius nuostolius šiemet sukėlė technikos gaisrai.

Pasak Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Žalų administravimo direktoriaus Baltijos šalyse Audriaus Pilčico, per pirmus 9 šių metų mėnesius bendrovė išmokėjo ir rezervavo daugiau kaip 520 tūkst. Lt, tuo tarpu tuo pačiu laikotarpiu pernai, išmokų suma kone trigubai mažesnė. „Daugiau kaip trečdalį žalų sudaro nenumatyti ir staiga įvykę įvykiai. Pavyzdžiui, kuliant lauką į pjaunamąją patenka akmuo, pjaunant žolę laukuose atsitrenkiama į kelmą, akmenį ar stulpą, kraunant krovinį, jis nukrenta ir sulaužo priekabos dalį ir t. t. Trečdalį žalų sudaro mobilios technikos avarijos, itin dažni stiklų dūžiai“, – teigia A. Pilčicas.

Draudimo ekspertas atkreipia dėmesį, kad per pirmus 9 šių metų mėnesius vidutinė žala augo 2,2 karto ir siekė daugiau kaip 8 tūkst. Lt. Tai vidutinės žalos rekordas. „Mobilios technikos gaisrai reti, sudaro vos 5 proc. visų žalų skaičiaus, tačiau būtent gaisro metu patiriami skaudžiausi nuostoliai. Šiemet registravome dvi itin dideles traktorių, kurių vertė siekia 700 tūkst. Lt, žalas. Išdegus kabinai vieno traktoriaus savininkas patyrė 200 tūkst. Lt nuostolį, kitu atveju sudegti spėjo tik dalis variklio skyriaus, o žala siekia 70 tūkst. Lt,“ – sako A. Pilčicas ir pastebi, kad abiejų gaisrų priežastis ta pati – elektros instaliacijos gedimas.

„Ūkininkų technika yra labai brangi, o grėsmių, dėl kurių ji gali būti sugadinta ar prarasta – daug. Pastebime, kad ūkininkai apdraudžia vis daugiau ir brangesnio turto, o rinkdamiesi, kokia apimtimi drausti, žiūri ne į pigiausią, o jų poreikius atitinkantį variantą“, – teigia A. Pilčicas. Draudimo bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje per pirmus 9 mėn. apdraudė technikos už 3,8 mln. Lt – 6 proc. daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai