Sėjos ir purškimo mašinų naujovės
2012-04-04

Akademija (Kauno r.) balandžio 4 d. Atėjus pavasariui ir darbams laukuose prasidėjus, ne laikas ieškoti tinkamos technikos jiems atlikti, tačiau susipažinti su naujovėmis pravartu. Tokią galimybę turėjo praėjusią savaitę vykusios parodos „Ką pasėsi...2012" lankytojai.

Vienuoliktus metus švediškomis žemės dirbimo ir sėjos mašinomis prekiaujančios bendrovės „Väderstad" ekspozicijoje buvo galima apžiūrėti 12 padargų. Įmonės direktoriaus Romo Naudžiūno teigimu, dar nė vienoje parodoje bendrovė tiek mašinų nedemonstravo.

Atsižvelgdama į ūkininkų poreikius ir rinkos tendencijas, „Väderstad" pristatė dvi naujas sėjos mašinas. Viena jų - Spirit sėjamoji su lokalinio trąšų įterpimo įranga. Antroji naujiena - tiesioginio sėjimo sėjamoji Tempo F8. „Šios sėjos mašinos sukurtos specialiai saulėgrąžoms ir kukurūzams sėti, tad kukurūzus auginantiems ūkininkams darbą tikrai palengvins. Išskirtinė ši sėjamoji tuo, kad rekomenduojamas jos sėjimo greitis yra 15 km/val.", - sakė R. Naudžiūnas. Kaip ši sėjos mašina dirba laukuose, ūkininkai galės pamatyti jau gegužės mėnesį.

Naują sėjamąją pristatė ir bendrovė „Audrokesta". Kaip pastebėjo bendrovės direktorius Audrius Mockaitis, reaguodama į ūkininkų pageidavimus, kompanija „Horsch" atnaujino sėjos mašinų gamą pasiūlydama Pronto 6 DC be trąšų įterpimo sistemos, bet su beveik dvigubai didesniu bunkeriu. „Didesnės talpos sėjamajai traukti reikia per 300 AG traktoriaus, tačiau didesnis bunkeris leidžia taupyti laiką ir pasiekti didesnį darbų intensyvumą", - naują 6 m darbinio pločio ir 5 000 l talpos sėjamąją pristatė A. Mockaitis.

Panašios tendencijos didinti talpą stebimos ir purkštuvų rinkoje. Pristatydamas pagal naujausias technologijas pagamintą 8 000 l talpos prikabinamą Horsch LEEB GS 8000 purkštuvą „Audrokestos" vadovas pabrėžė, kad didesnė rezervuaro talpa ūkininkams itin aktualu, mat darbus ūkyje būtina atlikti greitai ir kokybiškai. Jis atskleidė, kad tokios pat talpos du savaeigiai LEEB purkštuvai jau dirba Šakių rajone.

Pasėlių priežiūrai skirtą savaeigį purkštuvą Amazone Pantera4001 kaip naujieną parodoje demonstravo ir įmonė „SV Technika". Komercijos direktoriaus Mindaugo Urmono pastebėjimu, tiek Europoje, tiek Lietuvoje šių purkštuvų paklausa auga, tik gamybos terminai netrumpėja - pagaminti purkštuvą užtrunka nuo 6 iki 8 mėnesių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką keisite ūkyje, jeigu ES smarkiai apribos pesticidų ir cheminių trąšų naudojimą?
Orai