Šeimos kompanijos augimas - dveji metai iš eilės
2014-02-25

Alpenas/Kaunas. Žemės dirbimo, sėjos ir kitą techniką gaminanti Vokietijos kompanija „Lemken" skelbia finansinius metus užbaigusi 6 proc. didesniu negu 2012-aisiais pajamų lygiu. Apyvarta pernai siekė 363 mln. eurus (1,26 mlrd. litų). Augimą garantavo ne tik investicijos į modernias mašinų gamybos technologijas ir logistiką, bet ir į darbuotojų komandą.

Pasak įmonės generalinio direktoriaus Antonio van der Lėjaus (Anthony van der Ley), darbuotojų skaičius padidėjo 7 proc. – iki 1144. „Tai, kad augame antrus metus iš eilės, daugiausia lėmė mūsų darbuotojų atsidavimas ir motyvacija, - pabrėžia jis. - Pajamų augimui įtakos turėjo ir gera finansinė žemdirbių ir žemės ūkio paslaugas teikiančių įmonių padėtis. Pastarosios investuoja tik į našias, profesionalias, gamybos sąnaudas mažinančias ir efektyvumą didinančias mašinas".

Lemken mašinų parduota daugiau beveik visose rinkose. Vokietijoje pardavimai augo 11, Prancūzijoje - 20, Jungtinėje Karalystėje - net 45 proc. Antrinė „Lemken" įmonė Rusijoje taip pat padidino (4 proc.) apyvartą. Kompanijai naujose rinkose (Kanadoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Pietų Afrikoje) pardavimai irgi tendencingai auga.

Linas Agro 20 06 01

Per praėjusius finansinius metus Lemkenų (Lemken) šeimai priklausanti kompanija į tyrimus ir inovacijas investavo 10,8 mln. eurų (37,2 mln. litų). Vertindamas atskirų kategorijų parduotų mašinų skaičių, A. van der Lėjus pastebi, kad paklausiausi pernai buvo kompaktiniai diskiniai skutikliai. Alpene (Vokietija), pagrindinėje „Lemken" gamykloje, pagaminta 17 200 įvairių mašinų.

Per artimiausius penkerius metus „Lemken" numačiusi į gamybą, technikos tobulinimą ir administracinius pastatus investuoti daugiau kaip 50 mln. EUR (172,8 mln. litų). Šiemet duris turėtų atverti naujas produktų vystymo centras, kuriame įsikurs inžinieriai, bus įrengtas mašinų testavimo laboratorijos.

Didėjant apyvartai, kompanija didina ir investicijas į modernias gamybos technologijas. Nauji šlifavimo robotai gerokai padidino plūgų gamybos apimtis

A. van der Lėjus prognozuoja, kad šiemet kompanijos apyvarta išliks tokio pat lygio. „Nors žemės ūkio produktų supirkimo kainos šiek tiek sumažėjo, tačiau vis tiek yra gana aukštos. Tai teikia mums optimizmo", - pabrėžia kompanijos vadovas.

Kompanija „Lemken" yra plūgų gamybos specialistė. Skaičiuojama, kad verčiamieji Lemken plūgai užima 40 proc. plūgų rinkos Europoje. Pirmąjį verčiamąjį plūgą įmonės specialistai sukonstravo 1925 m., tačiau prisitaikydama prie žemdirbių poreikių kompanija gamina ir minimalaus žemės dirbimo agregatus, sėjos ir purškimo mašinas.

Lemken Juwel 8 plūgas gali būti valdomas ISOBUS terminalu, t. y. juo galima nustatyti verstuvių pasvirimo kampą, arimo gylį ir darbinį plotį. Jam suteiktas „Metų mašinos" titulas

Ateinančiam sezonui žemdirbiai galės užsisakyti naują diskinį skutiklį Rubin 12, kuris serijiniu būdu bus pradėtas gaminti šį balandį. Pasak kompanijai „Lemken" Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „Konekesko Lietuva" produktų vadybininkės Solveigos Kalinauskaitės, Rubin 12 yra pirmas rinkoje diskinis skutiklis, kurio darbinis gylis siekia iki 20 cm.

„Skutiklyje montuojami 736 mm skersmens simetriškai išdėstyti diskai su individualia spyruokline apsaugos sistema. Jie gerai susmulkina ir sumaišo gausias augalų liekanas visu agregato darbiniu pločiu optimaliomis degalų sąnaudomis. Agregatas tinkamas dirbti ir sunkiomis dirvos sąlygomis", - naujo skutiklio privalumus vardija S. Kalinauskaitė. Skutiklis Rubin 12 yra skirtas kukurūzų augintojams gausių augalų liekanų ražienai skusti. Ji pastebi, kad Europoje, taip pat ir Lietuvoje didėja kukurūzų plotai, todėl naujas skutiklis bus paklausus.

Pernai paklausiausi buvo Lemken diskiniai skutikliai. Jų asortimento naujovė - gausiomis augalų liekanomis įdirbti skirtas skutiklis Rubin 12

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kurios įstaigos darbą karantino laikotarpiu vertinate geriausiai?
Orai