


Tokijas. Paskui žinomus Vakarų šalių gamintojus į lenktynes dėl savaeigių traktorių dominavimo rinkoje įsijungia ir Azijos šalių žemės ūkio technikos gamintojai. Savo modelius neseniai pademonstravo Japonijos bei Indijos bendrovės. Japonai skuba kurti savaeigius traktorius ir kitą žemės ūkio įrangą, ne tik siekdami sumažinti darbo sąnaudas, bet ir taip išspręsti darbuotojų trūkumą.
Japonijos vidutinis ūkininkų amžius didėja. Nors žemės ūkių konsolidacija į didesnius ūkius leidžia pasiekti masto ekonomijos naudą, tačiau, mažėjant žemės ūkių, vis sunkiau rasti patyrusių ir aukštos kvalifikacijos technikos operatorių.
Japonų gamintojai „Iseki“, „Kubota“ ir „Yanmar“ šalies vyriausybės skatinami kuo plačiau naudoti informacinių ryšių technologijas, robotikos ir susijusias technologijas, kuriant naujus produktus.
Lauko darbams šios pirmaujančios kompanijos sutinka laikytis „vieno operatoriaus, dviejų mašinų" koncepcijos, kuri yra pradinis kelias, nes jis žymiai padidina vieno vairuotojo produktyvumą, naudojant tradicinius traktorius, modifikuotus imituoti operatoriaus mašinos veiksmus ir judesius.
Pasak dienraščio „The Japan Times“, Japonijos vyriausybė planuoja iki 2020 m. sukurti teisinę sistemą, leidžiančią ūkininkams eksploatuoti tokias mašinas tik nuotoliniu būdu ar kitomis priemonėmis.
Japonijoje „Kubota“ kol kas yra žaidimo priekyje, ji pirmoji šių metų sausio mėnesį parodė be vairuotojo dirbantį traktorių ir derliaus nuėmimo kombainą. Bendrovė jau dabar savarankiškai dirbantį traktorių siūlo įsigyti Japonijos ūkininkams.
Indijos rinkos lyderė „Mahindra & Mahindra“, kuri skelbia pagaminanti daugiau traktorių nei bet kuris kitas pasaulio gamintojas, teigia pasiūlysianti savaeigius traktorius JAV ir Japonijos rinkoms jau kitąmet. Jie jau pristatyti viešai.
Nors Indijoje ūkininkai naudoja paprastą, pigiai kainuojančią techniką kultivuoti laukus ir nuimti derlių, naujos technologijos skirtos sumažinti traktorių operatoriams gresiantį pavojų dirbant sudėtingomis oro ar pavojingomis sąlygomis, pavyzdžiui, purškiant pasėlius.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Įteisinta kelių naudotojo mokesčio lengvata žemdirbiams
2025-06-30 -
Kas neskaičiuoja, tas... negeria šampano
2025-06-30 -
Technologijų nauda įsitikino
2025-06-30
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
S. Skvernelis: norint atliepti ūkininkų reikalavimus, reikėtų atskiros mokesčių sistemos
2025-06-18
(0)