Šakių rajone dygsta agrotechnikos prekybos ir aptarnavimo centras
2015-11-05

Lukšiai (Šakių r.). Lietuvos ūkininkai sulaukia vis inovatyvesnės ir naujesnės pasaulinių gamintojų technikos, tad šioje srityje neatsilieka nuo pažangiausių šalių. Viena iš didžiausių šalies ūkininkus aptarnaujančių įmonių yra lietuviško kapitalo bendrovė „DOJUS agro", kuri trečiadienį oficialiai paminėjo naujo padalinio statybų pradžią.

Netoli Lukšių esančioje statybvietėje buvo įkasta kapsulė, žyminti, kad kitų metų birželį čia jau stovės įmonės Šakių regiono prekybos ir techninės priežiūros centras.

Naujasis centras užims 1,7 ha teritoriją. Bendras jo plotas sieks 1 300 kv. m, aptarnavimo ir atsarginių dalių patalpoms skirta 850 kvadratinių metrų.

Linas agro mob 21 04 01

„DOJUS agro" valdybos pirmininkas Pranas Dailidė kapsulės įkasimo ceremonijoje dėkojo visiems, prisidėjusiems prie naujo pastato atsiradimo. „Tikiu, kad būsime naudingi šio regiono žemdirbiams", - teigė P. Dailidė.

Šakių r. meras Juozas Bertašius savo džiugesį nauja ūkininkams skirta galimybe išreiškė poetiškais žodžiais. Rajono vadovas nepamiršo pabrėžti, kad „DOJUS agro" valdybos pirmininkas yra kilęs iš Šakių rajono, tad jo dėmesys gimtinei skatina ir kitus atsigręžti į savo šaknis ir prisidėti prie krašto gerovės. „Kraštas, kuriame augai, yra pats brangiausias, tad tikiu, kad išvykę Lietuvos dukros ir sūnūs grįš, o aš dėkoju kuriantiems čia darbo vietas, nepamirštantiems šaknų - bendrovė „DOJUS agro", - ceremonijoje kalbėjo J. Bertašius.

Seimo narys Mindaugas Bastys neabejoja, kad naujame padalinyje teikiamos paslaugos bus labai reikalingos ūkininkams, bendrovėms, kurios čia dirba ir daro investicijas. „Be jūsų kvalifikuotos komandos būtų sunku atlikti kai kuriuos darbus. Nė kiek neabejoju, kad tie, kurie rinksis „DOJUS agro" įrangą ir techniką, bus tinkamai ir laiku aptarnauti, kada tai bus reikalinga," - teigė M. Bastys.

Į kapsulę dedamame rašte nurodyta projekto statybų pradžia ir pabaiga ir parašais patvirtinta, kad jis bus pelningas ir naudingas žemdirbiams. Pasirašo „DOJUS" įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė

Visi kalbėjusieji pabrėžė, kad naujo centro atidarymas rajonui bus labai svarbus ir naujų darbo vietų įkūrimu. Kai tokios kompanijos kaip „DOJUS agro" nenusigręžia nuo ūkininkų, vadinasi, tiki jų ateitimi.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas pasidžiaugė įmonės padaliniu Kauno rajone, kur mažiausiomis sąnaudomis galima suremontuoti reikalingą techniką, kur sulaukiama kvalifikuotos pagalbos savo vietoje. Jis taip pat išreiškė tikėjimą, kad Šakiuose įsikursiantis centras bus naudingas čia dirbantiems stipriems žemdirbiams. Be to, palinkėjo kantrybės, nes, anot jo, ūkininkai yra įnoringi ir nėra paprasta su jais dirbti.

Pranas Dailidė, paklaustas, kodėl į gimtąjį rajoną atėjo šiek tiek vėliau, teigė, kad iki tol nebuvo ekonominės būtinybės, įmonės veikla sėkmingai vykdyta remiantis profesionaliais darbuotojais. Anot dalyvavusiųjų kapsulės įkasimo ceremonijoje, šis rajonas yra žemės ūkio srities pavyzdys ir bendrovės investicija bus naudinga žemdirbiams.

Pastatą stato bendrovė „Statranga", laimėjusi konkursą iš daugiau kaip 10 įmonių. Šakių regiono techninės priežiūros centro projektą (kaip ir ankstesnių įmonės pastatų) parengė architektų biuro „G. Natkevičius ir partneriai" architektas Gintautas Natkevičius.

„DOJUS agro" šiuo metu prekybos ir techninės priežiūros centrus turi: Juodonių k. (Kauno r.),  Vijolių k. (Šiaulių r.), Paįstrio k, (Panevėžio r.), Užubalių k (Vilniaus r.) ir iki šiol nuomotą centrą Šakiuose. Taip pat įmones Latvijoje, Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje bei Baltarusijoje. Kauno rajono prekybos ir techninės priežiūros centras yra vienas didžiausių ir moderniausių tokios paskirties centrų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje.

Įmonėje dirba daugiau nei 150 darbuotojų.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai