Ryškiaspalvių traktorių šou baigiamieji akordai Panevėžyje
2013-07-18

Panevėžys. Čekiškos technikos naujovėmis ir galimybėmis besidomintys žemdirbiai gužėjo į šiemet antrus metus organizuotą renginį „ZetorFamily Tractor Show 2013", vykusį Šilalės bei Kauno rajonuose ir galiausiai - Panevėžyje, bendrovės „Specagra" teritorijoje. Jau tradicija tampančia ryškiaspalve švente, vienu metu vykstančia Čekijoje, Slovakijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje, gamykla dėkoja jau esamiems klientams, kartu pristatydama traktorių gamą potencialiems pirkėjams.

„Kasmet Zetor šeimos narių daugėja. Kuo didesnis Zetor traktorių savininkų ratas, tuo patogiau dirbti mums kaip pardavėjams ir detalių tiekėjams, tiek jums paprasčiau gauti greitesnes ir kokybiškesnes paslaugas", - sakė įmonės „Specagra" direktorius Renaldas Pelanis, kviesdamas ūkininkus apžiūrėti visų modelių traktorius.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Renaldas Pelanis ūkininkų dėmesį atkreipė į naujo modelio Forterra 140 HSX, nuo savo pirmtako besiskiriantį 15 cm išilginta baze, didesniu priekinių ratų posūkio kampu, nauju kabinos dizainu ir daugeliu kitų reikšmingų pakeitimų

O kokia gi šventė be pramogų ir dovanų? Ir pernai, ir šiemet vykusiame šou jų netrūko tiek ir mažiesiems šventės dalyviams, tiek ir žemdirbiškos veiklos puoselėtojams. Traktorininko pažymėjimus turintys žemdirbiai varžėsi traktoriaus vairavimo meistriškumo rungtyje, stipriausių rankų savininkai jėgas išbandė rankų lenkimo varžybose, sumaniausieji specialius bendrovės „Specagra" prizus pelnė atsakinėdami į renginio vedėjo Dainiaus Martinaičio klausimus.

Dovanų gauti visada malonu, o prieš įsigyjant pirkinį pravartu gerai pagalvoti, tad ir į šventę susirinkę žemdirbiai išlaidauti nebuvo linkę -bendrovės suplanuotame aukcione, kurio sąraše buvo aštuoni padargai, nepanoro dalyvauti nė vienas dalyvis.

Vyrai jėgas išbandė rankų lenkimo rungtyje

Traktorius išbandyti galėjo visi norintys

Išbandyti naujausius traktorių modelius - Forterra HSX, Major 80, taip pat atnaujintą Proxima - nepraleido progos dauguma šventės dalyvių. Vieni atidžiai tyrinėjo traktorių konstrukcines ypatybes, valdymo galimybes, tikrino kabinos patogumą, kiti sėdo už Zetor Forterra 140 HSX vairo ir demonstravo vairavimo įgūdžius - per kuo trumpesnį laiką jie turėjo nuvažiuoti tam tikrą atstumą nepamesdami ant priekinio keltuvo pūpsiančio kamuolio. Panevėžyje šią rungtį greičiausiai įveikė Marius Vingilys, mažai nuo jo atsiliko Martynas Navickas ir Mindaugas Tutinas.

Pirmąją vietą iškovojęs ir ypač užtikrintai varžybose jautęsis M. Vingilys nuo pernai metų savo augalininkystės ūkyje Pasvalio rajone dirba naujojo modelio Forterra 140 HSX. „Pasirinkau savo ūkiui Zetor traktorių, nes tenkino kainos ir kokybės santykis. Tai geri, paprasti, patogūs traktoriai. Galios jiems užtenka, tik gal šiek tiek lengvoki, bet papildomą svorį bet kada galima užsidėti", - savo pastebėjimais pasidalino per 100 ha dirbantis ūkininkas, turintis šešerių metų traktoriaus vairavimo stažą.

Meistriškiausiai ir greičiausiai traktorių vairavęs Marius Vingilys apdovanotas „Specagra" dovanomis ir pirmosios vietos diplomu

Zetor vairo entuziastingai sėdo ir Vita Andrikonienė iš Kupiškio rajono. „Ūkyje turime du senus traktorius, tad išbandyti naują modelį labai smagu. Traktorius valdomas kitaip nei aš esu įpratusi, niekada nesu už Zetor vairo sėdėjusi, tačiau antrą kartą geriau pasirodyčiau", - išlipusi iš traktoriaus sakė moteris, žemės ūkio mašiną vairuojanti jau 15 metų.

Apie 50 ha dirbanti ir kelias karves laikanti ūkininkė prasitarė, kad sulaukusi naujojo paramos laikotarpio planuoja įsigyti 140 AG Zetor traktorių. „Ypač didelis pliusas, kad naujojo Forterra HSXratai susisuka. Lyginant su kitų gamintojų traktoriais, didžiulis privalumas - gerokai padidintas priekinių ratų posūkio kampas", - įsiterpė ir Vitos vyras Jaunius, dirbantis traktorininku žemės ūkio bendrovėje Rokiškio rajone.

Jaunius ir Vita Andrikoniai (centre) dalyvauja visose žemdirbiams organizuojamuose renginiuose. Beje, Vita vienintelė moteris, kuri išdrįso pademonstruoti traktoriaus vairavimo įgūdžius

Vertina dėl patogumo ir ekonomiškumo

Dauguma žemdirbių, turinčių ūkyje vieną ar jau kelis Zetor traktorius, vieningai tvirtino, kad tai patikimos, paprastos, universalios ir ekonomiškos mašinos. Nemaža dalis ūkininkų jais keičia ir atnaujina rusiškų traktorių parką. Pasak vieno iš pirmųjų Zetor traktorių pirkėjų mūsų šalyje Kęstučio Kviklio, ūkininkaujančio Anykščių r., įsigijus čekišką 125 AG traktorių ne tik patogiau dirbti tapo, bet ir degalų sąnaudos perpus sumažėjo.

Galimybei įlipti į naujojo traktoriaus kabiną neatsispyrė ir ūkininkas Rolandas Pučėta, pernai metais šio modelio mašiną įteikęs sau kaip naujametinę dovaną

„Šis traktorius patraukė paprastumu ir degalų ekonomija, kurią realiai pajutome. Prieš tai ūkyje dirbome tokio paties galingumo rusiškais traktoriais, o įsigijus Zetor anuos teko kieme pastatyti, nes naujajam traktoriui tiems patiems darbams su tais pačiais padargais atlikti reikėjo dvigubai mažiau degalų", - pastebėjo ūkininkas, iš bendrovės „Specagra" įsigijęs sėjamąją, priekabą, sandėlio įrangą ir galvojantis ateityje investuoti į dar tik gamykloje bandomą 160 AG traktorių. K. Kviklys dirba 150 ha žemės, augina apie 60 mėsinių galvijų.

Išklausęs pažįstamų ūkininkų, dirbančių čekiškais traktoriais, atsiliepimus ir neišgirdęs nė vieno blogo žodžio Forterra 140 HSX kaip naujametinę dovaną sau įsiteikė Panevėžio r., Šilagalio k. 132 ha dirbantis Rolandas Pučėta. „Esu pirkiniu labai patenkintas, juolab kad užsisakiau su visa įmanoma įranga ir su juodais tamsintais langais", - darbo sąlygų patogumas ūkininkui labai svarbus.

Šventėje pramogų netrūko ir mažiesiems dalyviams

Daugiau kaip 1,2 mln. traktorių į maždaug šimtą šalių eksportuojančios čekų gamyklos mašinos ir mūsų šalyje sparčiai populiarėja. Kasmet jų pardavimas auga, o dabar mūsų laukuose jau dirba apie 700 naujų čekiškų traktorių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai