Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
Purkštuvų techninė priežiūra – kitose rankose

Vilnius. Valstybinė augalininkystės tarnyba iš valstybinės įmonės Mašinų bandymo stoties perėmė apdorojimo augalų apsaugos produktais įrangos techninės apžiūros sistemos plėtros funkcijas.

Tai reiškia, jog Augalininkystės tarnyba vykdys įmonių, kurios registruoja apdorojimo augalų apsaugos produktais įrangą (purkštuvus) ir atlieka jų technines apžiūras (TA), priežiūrą.

Kaip pranešė Valstybinė augalininkystės tarnyba, tikrinant žemdirbius dažnai nustatomi atvejai, kuomet laukai apdorojami netvarkingais purkštuvais. Tokia technika kelia pavojų ne tik apdorojamiems augalams, bet ir žmonių bei gyvūnų sveikatai ar aplinkai. Kita vertus, netvarkingi purkštuvai didina ir ekonominius ūkininkų nuostolius: purškiant netvarkinga įranga, dėl sutrikusio dozavimo mažėja AAP efektyvumas bei didėja sąnaudos.

Bioversija 2024 07 09 m7

Todėl atkreipiamas dėmesys, kad naudojami purkštuvai turi būti techniškai tvarkingi, reguliariai valomi jų filtrai, keičiamos susidėvėjusios detalės, atliekami techniniai patikrinimai ir kalibravimas (išpurškimo normos nustatymas) bei kiti būtini techninės priežiūros darbai, kurie užtikrina saugumą ir tausesnį augalų apsaugos produktų naudojimą.

Augalininkystės tarnyba pagal patvirtintą planą šiais metais patikrins visas dešimt tokią veiklą vykdančių įmonių.

Augalininkystės tarnybos Agrochemijos skyriaus specialistai tikrins, kaip įmonėse registruojami nauji, naudoti ir naudojami purkštuvai, atliekama techninė apžiūra, tvarkomi apskaitos žurnalai, išduodami pažymėjimai. Bus tikrinama, ar darbuotojai turi tinkamą kvalifikaciją suteikti kokybišką paslaugą. Be to, specialistai ypatingą dėmesį skirs naujų purkštuvų įregistravimui keliamiems reikalavimams. Svarbu žinoti, kad rinkai tiekiami nauji purkštuvai turi atitikti Techninio reglamento „Mašinų sauga“ reikalavimus bei būti pažymėti ženklu CE.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos