Purkštuvų šou – ne varžytis, o pasirodyti
2015-07-07

Akademija (Kėdainių r.)/Kaunas. Jau daug metų neatskiriama žemės ūkio technologijų parodos „Agrovizija 2015" dalis - purkštuvų šou. Kitaip nei ankstesniais metais, šiemet geriausio purkštuvo nerinko nei komisija, nei žiūrovai. Renginio organizatorių teigimu, svarbiausias šou tikslas - ne lenktyniauti, o pademonstruoti, kaip dirba skirtingų konstrukcijų mašinos tomis pačiomis sąlygomis.

Parodos lankytojams purkštuvus pademonstravo 8 žemės ūkio technika prekiaujančios įmonės, pristačiusios 14 mašinų. Purškimo technikos rikiuotėje buvo įvairių kategorijų (prikabinami, pakabinami, savaeigiai) mašinų.

Pasak Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininko Remigijaus Zinkevičiaus, rinkti geriausią iš skirtingų konstrukcijų purkštuvų būtų neteisinga. „Mašinos skiriasi. Negali savaeigį purkštuvą lyginti su pakabinamu ar prikabinamu. Šou tikslas - ne lentynės, o parodyti, kaip dirba mašinos", - sakė R. Zinkevičius. Be to, trūksta ir priemonių purkštuvų darbui įvertinti.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01Remigijaus Zinkevičiaus teigimu, purkštuvų šou tikslas - pademonstruoti techniką

Apibendrindamas purkštuvų pasirodymą, R. Zinkevičius neslėpė, kad kai kurių mašinų sijos akivaizdžiai švytavo labiau negu kitų, tačiau dauguma demonstruotų purkštuvų vizualiai atrodė gerai. Demonstracinis ruožas buvo įrengtas laikantis tarptautiniais standartais reglamentuotų kliūčių aukščio, matmenų ir išdėstymo reikalavimų.

Mokslininkas pabrėžė, kad šiandien reikalavimai purkštuvams griežtėja: jie ne tik turi tolygiai paskleisti chemikalus, bet ir kuo mažiau teršti aplinką. Aplinkosauga tampa svarbiu technikos vertinimo kriterijumi. Ne mažiau aktualus ir techniką valdančio operatoriaus vaidmuo. „Yra idėjų surengti purkštuvų operatorių varžytuves. Įvertinti, ar tinkamai jie parenka purkšukus, teisingai paruošia darbinį tirpalą, važiuoja tinkamas greičiu", - planais dalijosi R. Zinkevičius. Jis pridūrė, kad šiuolaikinėje technikoje daugėja elektronikos, todėl operatorių kvalifikacija tampa vis labiau aktuali.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai