Pristatytos užburiančios traktorių naujovės
2013-07-11

Kauno r. Vakar bendrovės „Konekesko Lietuva" technikos prekybos ir aptarnavimo centro kieme karaliavo kompanijos „Massey Ferguson" traktoriai ir jų modernumo skleidžiami kerai. Į „Užburiančių akių šventę" pakviestiems žemdirbiams buvo pristatytos svarbiausios plieninių žirgų naujovės. Taip pat pažymėta ir prekybos partnerių dešimties metų bendradarbiavimo sukaktis.

Pasak renginyje dalyvavusio kompanijos „Massey Ferguson" eksporto vadovo Svantės Flodeno (Svante Flodén), progų švęsti yra ne viena: „Svarbiausia tai, kad iš esmės atnaujinome asortimentą, sukurdami naujos kartos traktorių serijas. Kompanijos naujovę pavadinome super šešetuku. Tai traktoriai skirti naujos kartos ūkininkams. Pats naujausias šešetuko kūrinys - 6600 serija, kuri šiemet bus pristatyta viso pasaulio žemdirbiams". Lietuvos ūkininkai naujovę išvydo vieni iš pirmųjų.

Svantės Flodeno teigimu, per bendradarbiavimo su „Konekesko Lietuva" dešimtmetį pasiekta gerų rezultatų: „Massey Ferguson traktorių paklausa auga. Netrukus turėtų būti parduota iš viso 1 000 mūsų traktorių"

Taupūs ir patogūs dirbti

Pristatydamas naujojo Massey Ferguson 6600 serijos modelio 6616 technines savybes, „Konekesko Lietuva" produktų vadybininkas Martynas Milčius pabrėžė, kad tai galingiausias rinkoje traktorius su 4 cl. varikliu. „Tai mašina, kuri su Power Boost sistema gali išvystyti iki 180 AG. Traktorius gali atlikti tą patį darbą, kaip ir mašina su 6 cl. varikliu", - pabrėžė M. Milčius.

Kalbėdamas apie naujos 6600 traktorių serijos privalumus, Martynas Milčius akcentavo, kad žemdirbiai galės pasirinkti labiausiai ūkio poreikius atitinkantį modelį, nes traktoriaus komplektavimo galimybės, pradedant transmisijų pasirinkimu, labai didelės

Nauji 6600 serijos traktoriai išsiskiria trumpa ratų baze. Tai mašinai suteikia daugiau manevringumo. Massey Ferguson 6616 - galingiausias iš keturių šios serijos modelių, galintis atlikti ir lauko, ir transporto, ir gyvulininkystės darbus

Naujos 6600 serijos traktoriuose montuojami 4 cl. 4,9 l darbinio tūrio varikliai Sisu Power su Common Rail degalų tiekimo sistema, kurie atitinka TIER IV deginių emisijų reikalavimus. Šiuose varikliuose įdiegta ne tik išmetamųjų dujų kiekį mažinanti, bet ir degalus taupanti SCR technologija. Nemažai naujovių ir kabinoje: traktorių valdymo mechanizmai lengvai pasiekiami, išgaubtas priekinis stiklas pagerina matomumą. Naujos serijos galingiausiais modelis 6616 - vienas iš septynių kandidatų tapti konkurso „Metų traktorius 2014" nugalėtoju.

Massey Ferguson traktorių asortimento naujovė ir gyvulininkystės ūkiams skirti 5600 serijos modeliai, kuriuose montuojami 3 cl. Sisu Power varikliai su Common Rail degalų tiekimo sistema bei Dyna 4 pavarų dėžė. „Lietuvos ūkininkai jau gali užsisakyti abiejų naujų serijų traktorius. Užsakymai bus įvykdyti rudenį", - teigė M. Milčius.

Dar viena traktorių asortimento naujovė - gyvulininkystės ūkiams skirta 5600 serija. Massey Ferguson 5610 modelio galia 100 AG

Vertinami ir dėl techninių savybių, ir dėl kainos

Pasak M. Milčiaus iki šiol Lietuvoje buvo paklausiausi 7000 serijos, nuo 130 iki 260 AG Massey Ferguson modeliai su 6 cl. varikliais. „Tikimės, kad naują 6600 seriją ūkininkai įvertins gerai, nes tai išties verta dėmesio technika", - vylėsi bendrovės produktų vadybininkas.

„Užburiančių akių" šventėje buvo pristatyti ir kiti į Lietuvos rinką tiekiami Massey Ferguson traktoriai, kuriuos lydėjo prožektorių šviesų vaivorykštė ir Kauno krepšinio klubo „Žalgiris" šokėjos

Daugiausiai Massey Ferguson traktorių - net 7 - įsigijęs Kėdainių r. ūkininkas Algis Pakštys. Beveik 800 ha dirbantis kėdainiškis augina žieminius ir vasarinius kviečius (apie 600 ha) bei cukrinius runkelius. Pirmąjį Massey Ferguson traktorių jis įsigijo 2004-aisiais. „Technika gera, tenkino ir jos kaina. Pirkti mašinas iš vienų rankų patogu, nereikia blaškytis dėl jos priežiūros ir atsarginių detalių", - sakė A. Pakštys.

Algis Pakštys visą ūkiui reikalingą techniką perka iš bendrovės „Konekesko Lietuva". Kol kas investicijų į naujas mašinas jis neplanuoja, nes su turimu mašinų parku galėtų įdirbti 1 500 ha

Ūkininkas neseniai du pačius pirmuosius Massey Ferguson traktorius grąžino pardavėjui ir įsigijo galingesnius modelius. Pati galingiausia mašina - 320 AG Massey Ferguson 8670. A. Pakštys su galingaisiais traktoriais agreguoja 8-9 m darbinio pločio padargus. „Laukus ir įdirbu minimaliai, ir ariu. Ariamąją žemės dirbimo sistemą taikau didesniame plote", - pasakojo kėdainiškis.

Pardavimų apimtys viršijo pernykštes

Daugiausiai Massey Feguson technikos įsigijusiems ūkininkams (Algiui Pakščiui ir Antonij Jundo) „Konekesko Lietuva" Žemės ūkio technikos departamento vadovas Virginijus Apšega ir renginio svečiai įteikė auksu padengtus laikrodžius. Pasak V. Apšegos, džiugu, kad Massey Ferguson technika pastaruoju metu įgauna vis didesnę paklausą. „Gamintojas deda daug pastangų mašinoms tobulinti. Akivaizdus šių pastangų įrodymas - dvi naujos serijos. Nuo šiol kompanija gali pelnytai didžiuotis, nes turi patį didžiausią rinkoje traktorių asortimentą", - tikino V. Apšega.

Virginijaus Apšegos teigimu, pirmąjį pusmetį „Konekesko Lietuva" pardavė 20 proc. daugiau technikos negu per praėjusių metų tą patį laikotarpį

Departamento vadovas pastebėjo, kad iš „Konekesko Lietuva" parduodamų mašinų, Claas Lexion kombainai ir šiemet neužleidžia lyderio pozicijų. Jo nuomone, didelės reikšmės technikos pardavimų rezultatams turi ne tik tai, kad mašinos kasmet modernėja. „Per tiek metų pardavimų vadybininkų komanda sustiprėjo, išmoko dirbti, gerai susipažino su mūsų klientais ir jų poreikiais. Užsimezgė konstruktyvūs bendradarbiavimo santykiai", - kalbėjo V. Apšega.

Sužinoti bendrovės naujienų ūkininkai susirinko iš visos Lietuvos

Siekdama dar geriau tenkinti ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių poreikius, „Konekesko Lietuva" dar šiemet planuoja įdiegti elektroninę atsarginių dalių užsakymo ir įsigijimo programą. „Tai paspartins mūsų darbą. Ieškome dar efektyvesnių sprendimų klientams aptarnauti", - sakė „Konekesko Lietuva" generalinė direktorė Lina Morkūnaitė.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai