Pristatytas javų derliaus dorojimo galiūnas
2014-07-25

Berlynas. Iki 15 proc. didesnis našumas, tik 0,2 proc. pažeistų grūdų - tai tik kelios savybės, kuriomis apibūdinamas didžiausias pasaulyje kombainas, pagal Jungtinių Valstijų kombainų klasifikaciją priskiriamas dešimtajai našumo klasei. Kompanija „New Holland" Vokietijoje pristatė galingiausią iš visų gaminamų dviejų rotorių kombainą New Holland CR 10.90.

Dideliems laukų masyvams skirtoje mašinoje montuojamas išskirtinis, Metų dyzeliniu varikliu 2014 pripažintas, 652 AG pajėgumo FPT Cursor 16 variklis. Jame įdiegta ECOBlue Hi-eSCR sistema, kuri sumažina deginių emisijas iki Tier 4B standarto normų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Didžiausia kompanijos „New Holland" derliaus dorojimo mašina - dviejų rotorių kombainas CR.10.90 su 12,50 m pjaunamąja VariFeed

„Naujoji CR kombainų serija - tai mūsų 40 metų darbo rezultatas. Dviejų rotorių sistemą Twin Rotor pirmą kartą pristatėme 1974 metais. Šiandien ją ištobulinome ir galime pasiūlyti efektyvią derliaus dorojimo technologiją, kuri pranoksta kitas išskirtine grūdų kokybe ir našumu. Su pačiu didžiausiu kombainu CR10.90 įžengėme į naują derliaus nuėmimo technologijų lygį", - pabrėžė kompanijos „New Holland" kombainų ir derliaus dorojimo technikos vadybos direktorius Hedlis Kuperis (Hedley Cooper) šią savaitę Vokietijoje surengtoje spaudos konferencijoje.

Pasak Hedlio Kuperio, naujajame CR.10.90 kombaine įdiegta daug javapjūtės efektyvumą ir operatoriaus darbo sąlygas gerinančių sprendimų

New Holland technikos naujovės pristatytos Berlyne vykusioje spaudos konferencijoje

Itin našaus kombaino CR.10.90 bunkerio talpa - 14 500 l, grūdai gali būti iškraunami 142 l/s greičiu. Grūdų iškrovimo sraigės ilgis siekia 10 m. Įspūdingo dydžio ir degalų bakas - 1 300 l. Gamintojas didelį dėmesį skyrė ir kombainininko darbo sąlygoms. Naujoji Harvest Suite Ultra kabina ne tik 3,7 m3 erdvesnė už ankstesnes, bet ir labiau apsaugota nuo triukšmo, didesnis ir įstiklinimo plotas (6,3 m2), suteikiantis gerą pjaunamosios apžvalgą.

Kombaine New Holland CR.10.90 įrengtas Dynamic Feed Roll tiekimo būdas ne tik veikia kaip apsauga nuo akmenų (norint juos pašalinti nereikia mašinos stabdyti), bet ir papildomai išlygina rotoriams tiekiamą javų srautą. Patobulintos konstrukcijos kūlimo būgnai Twin Pitch laidesni, nes prie mažesnio skersmens būgnų cilindrinės dalies pritvirtinti aukštesni spragiliukai. Kūlimo procesas paremtas masės trynimu, o ne daužymu, todėl grūdų sužalojama apie penkis kartus mažiau, palyginti su tangentiniu kūlimo aparatu. Naujieji rotoriniai kombainai labiau pritaikyti dirbti nepalankiomis javapjūtės sąlygomis, jie nepraranda našumo ir kuliant nevisiškai subrendusius javus.

Dviejų rotorių pusiau vikšriniai New Holland CR serijos kombainai gaminami Belgijoje. Gamintojas teigia, kad tokia kūlimo sistema dirba efektyviau negu vieno rotoriaus kūlimo aparatas, nes dviem rotoriams tenka mažesnė apkrova, kūlimo procesas vyksta greičiau, grūdai iš varpų atskiriami patikimiau. Kompanija „New Holland" atnaujino ir kitų serijų (CX5000 ir CX6000 Elevation, TC) kombainus.

Kompanijos viceprezidento Europai, Vidurinio Rytams ir Afrikai Karlo Lambro (Carlo Lambro) teigimu, nuo šiol „New Holland" gali patenkinti bet kokio žemdirbio poreikius. „Mūsų asortimente - našiausi pasaulyje kombainai. Priklausome galingai „CNH Industrial" korporacijai, kuri negaili lėšų investicijoms į naujoves ir inovacijas, kurios pagrįstos išteklių tausojimu. Pernai tam skirta net 1,2 mlrd. JAV dolerių", - pabrėžė K. Lambro.

Pasak Karlo Lambro, praėjusieji metai, vertinant New Holland kombainų pardavimą, buvo labai geri, ypač Vokietijoje, Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje, užimamos rinkos dalis pasiekė aukščiausią per 8 metus lygį

Išsamiau apie kompanijos „New „Holland" naujoves skaitykite rugsėjo mėn. žurnale „Mano ūkis"

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai