Pristatyta naujausia technika ir inovatyvios technologijos
2016-04-05

Akademija, Kauno r. Šeštadienį pasibaigusi paroda „Ką pasėsi 2016..." ir šiemet parodos lankytojus nustebino technikos naujovių gausa. Pokyčių yra ne tik parduodamos technikos asortimente - kai kurie mašinų pardavėjai pasiūlą plečia naujų kompanijų produkcija, kuri Lietuvos žemdirbiams buvo pademonstruota pirmą kartą.

Bendrovės „Biržų žemtiekimas" ekspozicijoje žemdirbiai išvydo net kelias iki šiol nematytas mašinas. Žemės ūkio technikos produktų vadovo Dainiaus Šišlavo teigimu, įmonė asortimentą atnaujino „Regent" ir „Thaler" mašinomis, taip pat perėmė iš kitos šalies įmonės kompanijos „Lely" gaminamos žolinių pašarų ruošimo technikos atstovavimą. „Nuo šiol mes žemdirbiams pardavinėsime Lely žoliapjoves, vartytuvus, grėblius, ritinių presus, vyniotuvus ir kitą žolinių pašarų ruošimo techniką", - asortimento naujoves komentavo D. Šišlavas.„Biržų žemtiekimas" į Lietuvą pradėjo tiekti vokiškus Thaler minikrautuvus, kurie pritaikyti dirbti ankštose patalpose, todėl ypač tinkami gyvulininkystės ir šiltnamių ūkiams

Linas agro mob 21 06 04

Austriški Regent dirvos dirbimo ir sėjos agregatai užpildys Vogel&Noot mašinų, kurias įveža „Biržų žemtiekimas", pasiūlos spragas

„Biržų žemtiekimo" ekspozicijos traukos objektu šiemet tapo medaliu įvertintas 5 klavišinių kratiklių kombainas Deutz-Fahr C6205TS, kurio galia 250 AG. Javų derliaus dorojimo mašinoje gali būti įrengta dviejų arba trijų būgnų kūlimo-separavimo sistema. 0,6 m skersmens kūlimo būgnas su aštuoniais spragilais užtikrina tolygų masės tiekimą ir mažiau reaguoja į perkrovas. „Kombainuose montuojama visiškai nauja Deutz-Fahr Commander Cab EVO II kabina, - pridūrė D. Šišlavas. - Tai antroji po „Agritechnikos" paroda, kurioje demonstruojamas šis naujas kombainas, jau parduotas vienam Lietuvos ūkiui" .

Iš visų eksponuojamų „Biržų žemtiekimo" mašinų išsiskyrė ir neįprastos juodos spalvos Deutz Fahr 7000 serijos traktoriai. Tai riboto leidimo mašinos, kurios tarsi atsisveikina su ankstesnės serijos modeliais. „Šių traktorių gamyba buvo apribota kiekvienai šaliai skirtomis kvotomis. Lietuvai buvo skirta 10 traktorių. Visi išpirkti prieš pat Naujuosius. Norinčiųjų jų įsigyti yra dar daugiau. Ieškome mašinų kitose rinkose", - teigė žemės ūkio technikos produktų vadovas. Traktoriai turėjo didelę paklausą dėl to, kad juose buvo montuojami Tier 4i deginių emisijų reikalavimus atitinkantys varikliai, t. y. juose nėra visų išmetamąsias dujas nukenksminančių priemonių, tad ir jų kainodara patrauklesnė pirkėjui.


„Biržų žemtiekimo" generalinio direktoriaus Sauliaus Silicko nuomone, nuosmukis žemės ūkio technikos rinkose ilgai nesitęs: „Esame optimistai. Plečiame technikos asortimentą Premium lygio mašinomis, nes Lietuvos ūkininkai linkę investuoti daugiau ir renkasi geros kokybės techniką. Kad finansinė našta būtų nors kiek lengvesnė, ieškome patrauklių, adekvačių nelengvai nūdienai finansavimo sąlygų"

Tiek daug traktorių demonstravo pirmą kartą

Bendrovei „East West Agro" šiųmetė paroda buvo išskirtinė. „Tiek daug traktorių mūsų ekspozicijoje dar nėra buvę. Bet ne tik dėl to ši paroda mums kitokia. Tapome oficialiu kompanijos „Massey Ferguson" atstovu - tai didelis pasiekimas ir, žinoma, iššūkis, su kuriuo susidoroti mums neblogai sekasi - traktorių pardavimo planai koreguojami jau antrą kartą", - sakė „East West Agro" generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas.

Sutartis dėl atstovavimo su kompanija „Massey Ferguson" pasirašyta praėjusių metų lapkritį. Pasak G. Kvietkausko, tada planuota per metus parduoti 35 Massey Ferguson traktorius. Prasidėjus Naujiems metams, mašinų užsakymo aktyvumas itin išaugo. „Užsibrėžėme tikslą parduoti 50 traktorių. Dabar jau akivaizdu, kad mašinų parduosime daugiau. Po Massey Ferguson technikos pristatymo vasarį, jau turime 48 sutartis traktoriams įsigyti. Pagal naują planą tikimės, kad mūsų žemdirbiai įsigys 80-100 traktorių", - prognozavo įmonės vadovas. Lietuvos ūkininkus labiausiai domina Massey Ferguson 7700 serijos modeliai, kurių galia nuo 150 iki 260 AG.


Populiariausi iš visų užsakomų Massey Ferguson traktorių - 7700 serijos modeliai

Didžiausia „East West Agro" ekspozicijos naujiena - Massey Ferguson 9380 Delta kombainas, kuris įvertintas parodos medaliu. G. Kvietkausko teigimu, tai didžiausias kompanijos „Massey Ferguson" gaminamas javų kombainas Europoje. Jame įrengta ypač didelio našumo Hi-Seperation hibridinė kūlimo-separavimo sistema. Trys kūlimo-separavimo būgnai ir du išilgai kombaino įrengti rotoriniai separatoriai sudaro daugiau kaip 5,4 kv. m intensyvios separacijos ploto.

Kartu su šiuo naujuoju kombainu parodoje pristatyta ir naujos kartos PowerFlow pjaunamoji. Jos darbinis plotis 10,8 m. Pjaunamoji gaminama su juostiniu transporteriu, hidrauline lenktuvų pavara ir 762 mm skersmens masės padavimo sraige.

Hibridinis kombainas Massey Ferguson 9380 Delta šiemet laimėjo parodos „Ką pasėsi..2016" medalį. Mašinoje montuojamas 496 AG, 7 cilindrų, 9,8 litro darbinio tūrio AGCO POWER variklis

Tikisi 30 proc. rinkos

Ne mažiau dydžiu ir techninėmis savybėmis įspūdį lankytojams darė ir bendrovės „Ivabaltė" eksponatas - traktorius Fendt 1000 Vario, kuris taip pat apdovanotas parodos „Ką pasėsi 2016..." medaliu. Tik praėjusiais metais pristatyta Vokietijos kompanijos „Fendt" naujovė jau gaminama serijiniu būdu, tačiau šių galiūnų užsakymai kol kas ribojami. „Kol kas gamybiniai pajėgumai riboti, tačiau kitąmet gamyba turėtų įsibėgėti ir bus pagaminama tiek mašinų, koks bus poreikis", - teigė „Ivabaltės" komercijos direktorius Sigitas Šakys.Parodos medaliu įvertintas Fendt 1000 Vario po parodos išgabentas atgal į Vokietiją. Jame montuojamas Tier 4f deginių emisijų standartus atitinkantis 12 419 cm3 darbo tūrio, 6 cl. variklis MAN D2676LE521. Standartinė degalų bako talpa 800 l, AdBlue tirpalui skirtas 84 l rezervuaras. Hidraulinės sistemos siurblio našumas siekia 442 l/min.

Vokiška mašina įvertinta ne tik parodos „Ką pasėsi 2016..." komisijos. 517 AG Fendt Vario 1050 laimėjo tarptautinės žurnalistų komisijos organizuojamą konkursą „Metų traktorius 2016". Organizatoriai išskyrė inovatyvią Vario Drive vairavimo sistemą, dėl kurios mašiną lengviau valdyti negu automobilį. Tai galingiausias standartinis traktorius, taip pat išsaugojęs savo manevringumą ir universalumą.

Didelės galios traktorių serija skirta ne tik sunkiems žemės dirbimo, bet ir transporto darbams - didžiausias greitis siekia iki 60 km/val. Su variklio ir transmisijos valdymo sistema TMS nustačius pastovų važiavimo greitį, automatiškai, priklausomai nuo apkrovos, parenkami mažiausi variklio sūkiai, todėl dirbama ekonomiškiau.

Dėl naujai suprojektuotų didelio skersmens ratų (galinių ratų skersmuo - 2,35 m), didelių traktoriaus balastavimo galimybių ir į traktoriaus konstrukciją integruotos sistemos VarioGrip, su kuria slėgį padangose galima keisti ne tik traktoriui stovint, bet ir važiuojant, gerokai padidėja traukos jėga ir efektyvumas didelės galios reikalaujančiuose darbuose. Efektyvi padalyto galios srauto bepakopė pavarų dėžė Fendt Vario šios serijos traktoriuose yra pirmoji, pritaikyta didesnės kaip 400 AG traktoriams.

S. Šakio teigimu, ratiniai traktoriai, palyginti su didelės galios vikšriniais, yra universalesni: jais galima ir dirbti žemę, ir transportuoti. Skaičiuojama, kad didesnės kaip 500 AG traktorių rinkos apimtys Lietuvoje siekia apie 10 mašinų. „Su Fendt galiūnais pretenduojame į 30 proc. rinkos", - svarstė S. Šakys.

Naujovė tiksliai sėjai

Švedijos kompanijos antrinės įmonės „Väderstad Lietuva" naujovių sąrašo viršūnėje - sėjamųjų inovacija SeedEye. Tai labai svarbus mašinų tobulinimo žingsnis, kuris atveria visai naujus sėjos technologijų horizontus. Nuo šių metų rudens sėjamosios Spirit R 300-400S, Rapid A 400-800S ir Rapid A 600-800C jau galės ne tik sėti, bet ir suskaičiuoti, kiek sėklų pasėta 1 m2. Sėklų skaičiuotuvas SeedEye - unikalios konstrukcijos prietaisas, kuris itin tiksliai suskaičiuoja sėjamas sėklas.


SeedEye sėklų skaičiuotuvas sutaupys daug laiko, nes sėjamųjų nereikės kalibruoti. Sėjant skirtingų rūšių augalų sėklas, mašinų nereikės iš naujo reguliuoti, o nustatant sėklų normą ne kilogramais 1 ha, o vienetais 1 m2, pasiekiamas kur kas geresnis sėjos tikslumas

Pasak „Väderstad Lietuva" vadovo Romo Naudžiūno, sėklų skaičiavimo modeliukas parodoje buvo nuolat apsuptas žmonių. „Demonstravome, kaip jis veikia. Ūkininkai šia naujove labai domėjosi. Sėklų skaičiavimo prietaisą galime įrengti ir senesnio modelio sėjamosiose. Užsisakiusieji jau rudenį galės sėti tiksliai", - aiškino R. Naudžiūnas. SeeEye papildys kompanijos „Väderstad" įdiegtos sėjamųjų valdymo planšetėmis (E-Control) programos funkcijas, t. y. sėklų normą bus galima nustatyti bevieliu ryšiu su sėjamąja sujungta planšete.

Dar viena, pasak R. Naudžiūno, svarbi asortimento naujove - Spirit R sėjamoji su korozijai atsparia, iš lieto plastiko pagaminta sėkladėže. Sėjamoji gali būti 3 ir 4 metrų darbinio pločio. Įmonė numačiusi šį pavasarį rengti sėjamosios demonstracijas Lietuvos ūkiuose.


Spirit R gali būti valdoma belaidžiu ryšiu. Mašina sėja 12,5 arba 16,7 cm tarpueiliais

Dar viena nauja švediška mašina, kuri buvo pristatyta parodoje - kultivatorius NZ Aggressive su trupinančiu volu, kuris yra tinkamas lengvoms be akmenų dirvoms. Jis palieka labai lygų paviršių, grumstai susmulkinami iki optimalios struktūros, puikiai tinkančios sėti smulkiasėkles kultūras, pvz. cukrinius runkelius. Padargo funkcija ControlFunction reguliuoja darbinį gylį važiuojant, tad ten, kur reikia (pvz., galulaukėse), galima kultivuoti giliau.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai