Pristatyta nauja traktorių serija, jungianti šešis modelius
2016-09-26

Orleanas/Kaunas. Tarptautinis žemės ūkio technikos gamintojas „Massey Ferguson" pristatė naująją 4 cilindrų traktorių seriją - MF 6700 S. Naujoji serija jungia 6 skirtingus modelius, iš kurių galingiausias MF 6718 S pasiekia net 200 AG variklio galią.

Naujuosius traktorius pirmieji apžiūrėti ir įvertinti galėjo parodos „Innov-Agri", vykusios Utarvilyje, Prancūzijos Centro regione, lankytojai.Tiesa, oficialus naujos serijos pristatymas įvyks lapkričio pradžioje Bolonijoje (Italija) vyksiančioje parodoje EIMA.

Kompaktiška važiuoklė, trumpa 2,67 m ilgio ratų bazė, integruota priekinės 3 taškų pakabos sistema (IFLS) ir vos 4,75 m siekiantis apsisukimo spindulys užtikrina naujosios serijos traktorių manevringumą ir stabilumą. Išskirtinis galios ir svorio santykis leidžia dirbti našiai ir optimaliai ekonomiškumai.

Linas agro mob 21 06 04

Svoris ir manevringumas idealiai tinka darbui su frontaliniu krautuvu, tačiau ir lauko darbams atlikti MF 6700 S serijos traktoriams užtenka traukos galios, hidraulinės sistemos našumo ir keliamosios jėgos. Galinės pakabos keliamoji galia 9600 kg, todėl tinka sunkesniems padargams traukti.

Massey Ferguson 6718 S pateko į konkurso „Metų traktorius 2017" finalą ir varžosi dėl svarbiausio apdovanojimo titulo

Visi šeši MF 6700 S serijos modeliai gaminami su 4 cilindrų AGCO Power 4,9 litro darbinio tūrio varikliais, sukuriančiais išskirtinį sukimo momentą ir 120-175 AG maksimalią galią. Veikiant variklio galios valdymo sistemai EPM, pasiekiamas papildomas 25 AG galingumas, todėl MF 6718 S modelio galia siekia net 200 AG. Variklis atitinka griežčiausius Tier 4 Final emisijos standartus. Didžiausią transmisijų pasirinkimą klasėje turinti serija leidžia rinktis bepakopę Dyna-VT, taip pat apdovanojimus pelniusias Dyna-4 ir Dyna-6 transmisijas.

Kompanija „Massey Ferguson" 4 cilindrų didelės galios (didesnės kaip 150 AG) traktorių koncepciją pristatė jau su MF 6600 serija. Dėl ypač didelio populiarumo ir didėjančio tokių traktorių poreikio gamintojas praplėtė 4 cilindrų gamą iki 200 AG.

„Pažangios konstrukcijos variklis maksimalią galią pasiekia esant 2 000 aps./min., o didžiausią sukimo momentą - 1 500 aps./min. Taip variklis pasiekia išskirtinai mažas degalų sąnaudas, bet kartu turi gerą galios ir traukos rezervą. Šie MF 6700 S bruožai leidžia turėti kompaktišką ir lengvą traktorių, lyginant su 6 cilindrų galios ilgesniu ir sunkesniu traktoriumi", - pranašumus vardija „Massey Ferguson" pardavimo, inžinerijos ir ženklodaros direktorius Kembelas Skotas (Campbell Scott).

Pasak Kembelo Skoto, naujos serijos traktoriai yra našios, bet ekonomiškos mašinos. „Šiemet derliai prasti, grūdų kokybė bloga, grūdų supirkimo kainos smukusios, todėl žemdirbiai ieškos efektyvių mašinų už protingą kainą. Mes tokius traktorius galime pasiūlyti", - pridūrė jis.

Nepamirštas ir operatoriaus komfortas: įrengta nauja Active Mechanical kabinos amortizacijos sistema, kabinoje užtikrintas puikus matomumas, ergonomiškas valdymas, vairo konsolėje sumontuotas naujas spalvotas traktoriaus valdymo ir parametrų kompiuteris SIS. Kasdienius darbus lengvina automatinio vairavimo Auto-Guide 3000 su GO režimu ir AgCommand telemetrijos sistemos.

Kaip pastebi bendrovės „East West Agro" direktorius Gediminas Kvietkauskas, į pasaulines tendencijas, ryškias ir automobilių rinkose, mažinti variklių darbinius tūrius, nemažinant efektyvumo, kompanija „Massey Ferguson" sureagavo viena pirmųjų pasiūlydama žemdirbiams inovatyvią alternatyvą: 4 cilindrų varikliais aprūpintų traktorių galia lygiai tokia pati, kokią lig šiol galėdavo sukurti tik 6 cilindrų varikliai. „Pastebėtina, kad žemės ūkyje galios pertekliaus nereikia, paprasčiausiai varikliai turi dirbti efektyviau. Žinoma, pokyčiai susiję ir su aplinkosauginiais dalykais", - sako šio gamintojo technika Lietuvoje prekiaujančios įmonės vadovas.

Pasak Gedimino Kvietkausko, kadangi gamintojas siūlo gana plačią šios serijos modelių gamą, kiekvienas ūkis ras sau tinkamą traktorių

Pirmieji naujosios serijos traktoriai greičiausiai Lietuvą pasieks tik gruodžio mėnesį arba kitų metų pradžioje. Kadangi gamintojas siūlo gana plačią šios serijos modelių gamą, G. Kvietkauskas neabejoja, kad kiekvienas ūkis ras sau tinkamą traktorių, ypač į juos dėmesį atkreipti turėtų ūkininkai, ieškantys optimalios mašinos transporto darbams, smulkieji pieno ūkiai, grūdų augintojai.

Jo teigimu, Massey Ferguson techniką mūsų žemdirbiai vertina, tai rodo ir pardavimų rezultatai - šiemet parduota per 100 šio gamintojo traktorių. „Tiesa, sudėtinga javapjūtė turėjo įtakos pardavimams, nes daugiausia traktorių nupirkta pirmąjį pusmetį", - konstatuoja G. Kvietkauskas.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai